Skupině Vafo, známé hlavně díky značkám prémiového zvířecího krmiva Brit či Carnilove, se podařila nová významná akvizice. Společnost, která patří podle Forbesu mezi největší české rodinné firmy a její majitel Pavel Bouška do žebříčku nejbohatších Čechů, na severu Polska koupila předního výrobce žvýkacích psích pochoutek Carry PetFood. 

„Doplnili jsme si teď sortiment o důležitý segment, který nám zatím v portfoliu chyběl,“ komentoval nákup pro Forbes Pavel Bouška s tím, že částku, za kterou Vafo novou výrobu koupilo, zveřejňovat nebude. „Velká část produkce v téhle oblasti se do Evropy dováží z Číny a my teď získáme vůči Asii konkurenční výhodu.“

Firma Carry PetFood, která se primárně zabývá výrobou privátních značek pro společnosti zaměřující se na domácí mazlíčky po celé Evropě, vznikla v roce 1992 v Německu pod názvem Weidaer Hundekauartikel. V roce 2013 se však přestěhovala do Polska. 

„Osmdesát procent výrobků Carry PetFood se stále dodává na německý trh a my jim teď můžeme zajistit ještě lepší odbyt,“ říká Pavel Bouška.

Vafo Group, která vznikla v roce 1994 v Chrášťanech u Prahy, má osm výrobních závodů na suché i mokré krmivo pro psy a kočky, své produkty exportuje do více než 70 zemí světa a patří mezi nejrychleji rostoucí evropské výrobce krmiv pro domácí zvířata.