skip to main content
Breaking News

Nové rozložení sil v Aukru. Skupina Leverage prodala většinu svého podílu

Když skupina Leverage v roce 2017 vstupovala do Aukra, získala po postupném vykupování tehdejšího managementu až 45 procent společnosti. Stala se tak nejen jejím dominantním vlastníkem, ale Aukro i aktivně řídila pod vedením Lumíra Kunze na pozici CEO. Svou investici za tu dobu zhodnotila už desetinásobně.

Reklama

Nyní se však rozhodla prodat větší část svého podílu v tuzemském aukčním portálu současnému majoritnímu vlastníkovi, kterým je investiční skupina Pale Fire Capital, která do společnosti vstoupila v roce 2019. Leverage si tak v Aukru zatím ponechá 18 procent.

Reklama

Zisk transakce v řádu nižších stovek milionů korun skupině poslouží na další investice, na které má Leverage momentálně připravených asi 200 milionů korun. „Nyní se chceme zaměřit na internetové společnosti, které mají ověřený produkt a jsou již v růstové fázi,“ vysvětluje partner skupiny Matěj Boruta.

„Volba partnerství na rozvoji Aukra s Pale Fire Capital se ukázala jako správná, proto naše skupina s klidným svědomím prodala část svého podílu. Dál hodláme podporovat realizaci ambiciózních plánů nového managementu,“ dodává Boruta. Aukro podle něj v současnosti plánuje změnu obchodní strategie s cílem dosáhnout v roce 2025 ročního obratu okolo 20 miliard korun, tedy pětinásobku letošního plánovaného obratu.

Reklama
Reklama