skip to main content

Nové SUV od Škodovky. A přijedou další, slíbil její šéf v exkluzivním rozhovoru

Mladoboleslavská automobilka a největší česká firma Škoda Auto zveřejnila studii VisionS, která ukazuje designový jazyk, jehož se bude držet její nové SUV, jež přijede na trh letos. Očekávaný model bude větší než Škoda Yeti, a pokud by se držel rozměrů VisionS (což je pravděpodobné), může mít tři řady sedadel a délku 4,70 metru.

To je mimochodem o téměř půl metru víc, než má na délku yeti, a 22 centimetrů navíc oproti jinému v ČR vyráběnému SUV – Hyundai Tucson. Sériová výroba začne během letoška, studii bude možné naživo spatřit poprvé na březnovém autosalonu v Ženevě.

Reklama

01DesignSkizze

Podle nového šéfa Škoda Auto Bernharda Maiera navíc nezůstane jen u yetiho a většího SUV modelu. Maier, který dal českému Forbesu svůj první rozhovor po nástupu do funkce, uvedl, že další vozy v segmentu SUV budou následovat. „Loni v prosinci jsme se s naším strategickým partnerem v Číně dohodli na rozšíření tamější SUV nabídky o dva nové modely. Půjde o větší automobil SUV stylu coupé a o zvlášť emotivní menší crossover,“ řekl Maier pro Forbes. Celý rozhovor vyjde v únorovém čísle, které dostanou předplatitelé zítra, od čtvrtka bude ve volném prodeji.

Reklama

02DesignSkizze

Zda půjde „SUV coupé“ a menší crossover koupit také v Česku, to se teprve uvidí. „Modelovou SUV ofenzivu teprve startujeme. Na jaké jednotlivé trhy budou nové modely směřovat, zatím nebylo oficiálně rozhodnuto,“ dodal Maier. Segment SUV celosvětově roste, pro automobilky je stále atraktivnější, a Škoda tak nechce zůstat stranou. Automobilka loni prodala rekordních 1 055 500 vozů, teď vytváří strategii pro svůj byznys do roku 2025 a stále více chce sázet také na emoce a odvážný design.

Prvním příkladem je aktuální generace superbu, který má být podle Maiera také první škodovkou, která získá elektrický pohon. „Kromě elektromotoru bude disponovat i konvenčním pohonem, a jeho dojezd proto nebude tak závislý na dostupnosti veřejné nabíjecí stanice. Tento vůz představíme ještě v tomto desetiletí,“ uvedl Maier pro Forbes.

Více čtěte v únorovém čísle časopisu Forbes, které bude ve volném prodeji od čtvrtka.

Reklama
Reklama