Už to skoro vypadalo, že jaro přichází dříve, ale s posledním únorovým víkendem nakonec dorazilo ochlazení, kterým nám příroda připomíná, že zima je ještě s námi. A to znamená jediné – jít se zahřát.

Máme pro vás šest tipů, kde během víkendu na Jižní Moravě stylově ohřejete své tělo i mysl a ještě u toho něco zažijete. 

Na večeři do Essence

Není lepší začátek víkendu, než páteční večeří. A to rovnou v nejlepší jihomoravské restauraci, která opět po zimním spánku otevřela své krásné zámecké dveře a těší se na vás s novým menu.

Šéfkuchař Otto Vašák a jeho tým si pro vás připravili čtyř a osmi chodové menu s pohořelickým sumcem a marinovanými liškami, nebo kachní srdíčka s tvarohovým knedlíčkem a smaženým kysaným zelím. To vše sladěné s alkoholickými nebo nealkoholickými nápoji. Zkrátka ideální začátek víkendu.

Pro cokoliv (ne)potřebného do Industry

Pokud léta letoucí sháníte nějaký kus nábytku, dávno čtenou knihu nebo jinou starožitnost či výrobek, právě v sobotu od jedenácti do pěti máte šanci jej najít na vůbec prvním blešáku v Industře.

Vyhlášený multifunkční prostor v areálu Nové Zbrojovky se v ten den zaplní artefakty, které samozřejmě můžete jít nejen nakoupit, ale i prodat. Dobrá nálada a kafe od Industra Coffee budou zajištěny.

Na nový ročník vína do Gurdau

Candát s Pinot Blanc či Riesling a lanýžové brie? V sobotu od pěti hodin pořádá vyhlášené kurdějovské vinařství představení svého nového ročníku. Večer pod taktovkou vinaře Marka Sedláčka a šéfkuchaře Josefa Súkupa, který si pro vás připravil šestichodové degustační menu si žádný gurmet nesmí nechat ujít. Pozor, rezervace předem nutná. 

Na nedělní zákusek do Dvorku Bořetice 

A po zimě se otevřel i nejkrásnější kavárenský dvorek na Jižní Moravě, který si přímo říká o nedělní návštěvu za jejich skvělou kávou od Rebelbean a nespočtem zákusků od nejlepších moravských výrobců. Vyražte tak na výlet do Dvorku a kdyby bylo plno, můžete si zahřát ruce kafem do kelímku a duši porcházkou kolem přilehlého kostela. 

Do kina Art na film

Není lepšího zakončení víkendu než návštěvou kina. A to s filmem přímo se vztahujícím k Jihomoravské metropoli a její slavné textilní historii a ambiciózní budoucnosti.

Česko-Německý dokument o Moravském Manchesteru chce poukázat nejen na historii a textilní kulturní dědictví, ale hledá odpovědi i na otázky jako kdo vytváří dnešní textilní Brno, jaké je jeho nové směřování a jestli má budoucnost jako textilní město.

Tip na závěr:

Pro nesehnatelnou LP desku do Sono

Pro příznivce analogu a gramofonů přichází v sobotu dopoledne šance najít svůj vysněný vinyl mezi tisícovkou titulů od Sinatry, přes Abbu po Depeche Mode na velké burze ve vyhlášeném brněnském hudební klubu Sono. Ten událost pořádá spolu s Vinyl Gallery a pražskou agenturou Music 69. Bazar probíhá od jedenácti do pěti a cédéčka budou samozřejmně taky. 

Krásný víkend!