Aplikace WhatsApp se stala největším komunikačním nástrojem na světě díky tomu, že vždy šla po své vlastní cestě. I tak ale občas musí udělat to, co se osvědčilo u konkurence. Společnost, která od loňského roku patří pod Facebook, dnes oznámila, že startuje svou službu i na webových prohlížečích. A to díky pluginu pro populární prohlížeč Chrome od Googlu. To znamená, že lidé používající WhatsApp jednoduše můžou pokračovat ve svých konverzacích, i když přejdou z mobilu k počítači. Poprvé v historii pro svých téměř 700 milionů uživatelů na celém světě.

Funguje to jednoduše: v nejaktuálnější verzi WhatsAppu vyberte možnost „WhatsApp Web“ a naskenujte QR kód na stránce společnosti.  Je tu ovšem pár omezení, které je dobré si hned na začátku přiznat: funguje to jenom v Chromu a zatím to nejde v iPhonech kvůli „omezením na platformě Applu“ (WhatsApp k tomuto problému nedal bližší vysvětlení). A ještě jedna věc: abyste mohli využívat desktopovou novinku, váš telefon musí být připojený online. Ve chvíli, kdy se váš mobil dostane do offline módu, chat na počítači se okamžitě ukončí.

I když je nová služba WhatsAppu dostupná jen několik hodin, už sbírá pozitivní ohlasy jako „bezproblémová“ a „jednoduchá“. Dá se očekávat, že servery WhasAppu zažijí v nejbližší době pořádný nával lidí, kteří si chtějí novinku vyzkoušet. Používat na psaní zpráv normální klávesnici je totiž pořád pro spoustu lidí velká úleva.

Myšlenka použít QR kód k jednoduchému přidání desktopového rozšíření k mobilní službě není nová. WeChat používá podobný postup už delší dobu, jak poznamenal redaktor serveru TechCrunch Jon Russell na Twitteru: