skip to main content
Forbes Woman

Novou šéfkou českomoravských podnikatelek a manažerek je Romana Krejsová

Jedna z největších oborových organizací zaměřená na české ženy v byznysu má novou šéfku. Vedení Českomoravské asociace podnikatelek a manažerek (ČMAPM) se od letošního dubna ujímá Romana Krejsová, která dosud v asociaci působila jako její viceprezidentka.

Předchozí dlouholetá prezidentka Kateřina Haring na své pozici končí, nadále však bude v ČMAPM plnit roli čestné prezidentky. Českomoravskou asociaci podnikatelek a manažerek vedla Kateřina Haring od roku 2016 a její byznysový příběh z Forbesu dobře znáte – je i členkou našeho žebříčku Nejvlivnější ženy Česka.

Prezidentkou asociace, kde se kumulovaný obrat firem jejích členek momentálně blíží k pěti miliardám korun, byla známá česká podnikatelka už dvě volební období v řadě. Nadále bude rovněž působit jako viceprezidentka v celosvětové asociaci podnikatelek Femmes Chefs d’Entreprises Mondiales (FCEM), která má zhruba 5 milionů členek ve 120 zemích světa.

„Chci dále zpovzdálí pomáhat chodu asociace a pokračovat v projektech, které jsou zaměřené na kariérní a osobní rozvoj žen. Budu se nyní více soustředit také na svůj nový byznys,“ říká Kateřina Haring.

„Z hozených udiček v době covidu se začaly nečekaně rozvíjet byznysové směry, kterým jsem původně nedávala velkou šanci. Obrátky to nabralo před Vánocemi a cítila jsem, že pokud mám rozjíždět něco nového, nemohu nadále sedět na dvou židlích,“ vysvětluje.

„Nová doba a výzvy si žádají nové lidi, a tak jsem Radu ČMAPM požádala, aby si vybrala novou prezidentku. Byly trochu zaskočeny, přemlouvaly mě, ať zůstanu, ale člověk prostě pozná ten pocit, kdy musí jít dál,“ přiznává a zároveň dodává, že nebude jen emeritní prezidentkou.

Reklama

Teď vítá svoji nástupkyni Romanu Krejsovou, která se doposud jako viceprezidentka starala zejména o rozvoj komunikace, organizaci eventů či akvizici nových členek. V gesci měla například projekt #ChooseWOMEN a nyní se podle svých slov zaměří na další rozvoj asociace a podporu jak stávajících, tak nově chystaných projektů zaměřených nejen na podporu podnikání žen.

Krejsová vede se svým manželem rodinnou firmu, zabývající se ekologickým zemědělstvím

„Vážím si důvěry, kterou ve mne členky zvolením vložily, a těším se na projekty, které nás s novým vedením čekají. Kateřina Haring odvedla velký kus práce, na již zahájené aktivity chci co nejplynuleji navázat a rozvoj asociace dále rozšiřovat. Hned na začátku nás čekají důležité úkoly jako například nastartování koučinkového programu Youth Laser Coaching,“ říká nově zvolená prezidentka ČMAPM.

Krejsová vede se svým manželem rodinnou firmu Farma Kněžství, zabývající se ekologickým zemědělstvím. Předtím působila na manažerských postech ve finančních službách, pojišťovnictví a v zahraniční firmě zabývající se mezinárodní dopravou. Věnovala se také modelingu v Evropě i Asii.

Asociace sdružující podnikatelky a manažerky v České republice už od roku 1995 se věnuje podpoře žen v byznysu v různých podobách. Každoročně pořádá zmíněnou mezinárodní kampaň #ChooseWOMEN zaměřenou na menší podnikatelky, zároveň stojí za programem Ženy 50+, který se zabývá seberozvojem a vzděláváním žen ve věkové kategorii nad padesát let.

V nejbližší době spustí asociace také nový koučinkový projekt Youth Laser Coaching, jehož odborným garantem je Eva Usai Blumental. „Primárním účelem projektu je aktivovat ty nejlepší vlastnosti, které ženy mají. Pokud nerovnováha ovlivňuje pohodu, produktivitu a bere energii, tak cestou k řešení budou právě tyto kurzy,“ doplňuje nová šéfka ČMAPM Romana Krejsová.