Jestli rádi poznáváte odlehlá místa mimo turistickou trasu, ale nemáte chuť na několikadenní túru pod stanem nebo se zrovna necítíte na sjezd ledovce na lyžích, bude vás bavit nový sportovní výstřelek – heli-paddleboarding, který můžete vyzkoušet v kanadské Britské Kolumbii.

Název je výmluvný. Helikoptéra vás i paddleboard vyloží u méně přístupného jezera nebo řeky v údolí hor a vy už jen můžete začít pádlovat a kochat se okolními výhledy. A ne, nebojte. Na rozdíl od sjíždění ledovců na lyžích, kdy často z helikoptéry musíte rovnou seskočit do terénu, vás tady vysadí u břehu, dáte si hezky občerstvení a pak se v klidu, až budete chtít, odrazíte od břehu.

„Popravdě můžete být úplný začátečník. Paddleboard zvládne každý,“ říká Jordy Norris, marketingový manažer společnosti Blackcomb Helicopters, která mimo jiné pořádá i další zážitky spojené s lety helikoptérou, jako například heli-jógu nebo heli-pikniky.

Výlet je navržený pro maximální počet 15 lidí, helikoptéra s vámi přeletí zasněžené vrcholky hor a ledovce a za čtvrt hodiny už vysedáte u jezera.

Hosté na místě dostanou piknikový koš z kuchyně pětihvězdičkového hotelu Fairmont Château Whistler a po krátké ukázce, jak se na paddleboardu vlastně pádluje, si můžou začít užívat výhledy z klidné hladiny jezera. Pro ty akčnější je po cestě také několik příležitostí, kdy se vykoupat nebo si skočit šipku z útesu.

Celá tahle sranda ale něco stojí. Za odpoledne pro dva zaplatíte 2150 kanadských dolarů, tedy zhruba 37 tisíc korun. Ale žijeme jenom jednou, ne?