TLRY, CGC, APHA, ACB, SNDL či OGI.

Tickery těchto akcií se v posledních dnech skloňovaly naprosto nejvíce, tedy minimálně v kuloárech retailových spekulantů nejen na Redditu. Od pondělí totiž byly konopné akcie firem jako Tilray horké zboží, o němž se tvořily memy a na které se lepily oblíbené pokřiky „to the moon“.

SNDL, neboli Sunidal, zaujímal 10. února čestné první místo nejčastěji zmiňovaných tickerů na Redditu. Asi víte, co to může znamenat.

Akcie společnosti Aphria vylétly od pondělí na dvojnásobek, Tilray se více než zdvojnásobil a onen Sunidal udělal během 3 dnů dokonce čtyřnásobek. Čtvrteční obchodování ovšem pro býčí spekulanty znamenalo vystřízlivění a všechny zmiňované tituly zaznamenávají dvouciferné ztráty.

Nenechte se zmást – je to pořád ta stejná písnička. Finanční weby se ohání sentimentem, Reddit memy a ti hloubavější hledají odpovědi v opčních obchodech. Tak či onak – tohle je klasické kasino.

Většina zmíněných firem si své valuace z nedávných vrcholů… No, zkrátka nezaslouží.

Nabízí se podívat na nebesích létající Sunidal, což je titul, který stál na počátku roku 50 centů a nyní se i po korekci pohybuje nad hranicí dvou dolarů. Taky je to ovšem firma, které docházely peníze již půl roku po IPO. Je to firma, jejíž tržby za poslední čtvrtletí dosáhly 13 milionů kanadských dolarů a která vykázala ztrátu přesahující 70 milionů dolarů. Třímiliardová tržní kapitalizace tak jen budiž důkazem, do jaké absurdní situace jsme se na trzích dostali.

Kolem Sunidalu se vyrojilo několik spekulací o možném spojení se strategickým hráčem, což sice akcelerovalo hype, nicméně konkrétní obrysy obchod dosud nedostal (Sunidal relativně relativně pravidelně raisuje nový kapitál, což tyto spekulace podpořilo – že se prý chystá na něco velkého).

Firma dodávající na trh několik vlastních produktů pod vlastními značkami mířící do prémiového segmentu má všechno, co od konopné firmy očekáváte – kanadský původ, líbivou story, hezký web a partnerství s univerzitami. Otázkou je, jestli dramatická otočka do ekonomické smysluplnosti není podobná té, že se GameStop stane žralokem e-commerce…