Divákům přibývá nová možnost, jak se dostat k filmům, které dosud na streamovacích platformách hledali marně. Ale také sílí dilema, které služby si předplácet.

Jen považte: Netflix, HBO Max, Disney+, Prime Video, Apple TV… a teď ještě SkyShowtime? Ne tak zhurta. Služba je zatím k dispozici pouze v severských státech, další země mají přibývat postupně a na Česko by mělo dojít v prvním čtvrtletí příštího roku. Kdy přesně a za jaké ceny, to se teprve dozvíme.

SkyShowtime, což je společný projekt firem Comcas Corporation a Paramount Global, každopádně neslibuje málo. Na stanici se mají exkluzivně objevovat velké filmy dvou prvoligových hollywoodských hráčů – studií Paramount Pictures a Universal Pictures. A k tomu také filmy a seriály od Nickelodeno, DreamWorks Animation, Paramount+, Showtime, Sky Studios a Peacock.

Přeloženo do řeči konkrétních titulů to znamená, že SkyShowtime bude mimo jiné tou službou, na níž si pustíte vychvalovaný druhý díl Top Gunu s podtitulem Maverick nebo poslední pokračování Jurského světa, to nese podtitul Nadvláda. Objeví se tam ale třeba i drsný Seveřan, oceňované Zpívej 2 nebo dětský snímek Mimoňové: Padouch přichází.

Značky jako Showtime nebo Peacock mají za sebou spoustu seriálových hitů, namátkou jmenujme Ve jménu vlasti, Dexter nebo Yellowstone. Některé už v Česku můžete vidět na jiných stanicích, jiné nabídne právě až SkyShowtime.

Zejména fanoušci Star Treku pak jistě slyšeli o službě Paramount+, jejíž obsah se díky SkyShowtime rovněž objeví v dalších zemích včetně Česka a k dispozici bude příznivě hodnocený seriál Star Trek: Strange New Worlds nebo Halo podle počítačové předlohy.

Z dalších titulů lze zmínit třeba Ježka Sonica 2, Ztracené město, Panství Downton: Nová éra, Belfast nebo Yellowjackets. Kompletní nabídku v Česku ale poznáme až při spuštění služby a snad to bude podobně uspokojivé objevování, jako když se rozjelo Disney+.

Už nyní je ale patrné, že SkyShowtime má nejen ambice, ale především nabídku schopnou konkurovat současným největším hráčům. A nás čeká zase složitější dilema, komu ve streamovacích válkách svěřit své peníze.