Křišťálově čistá azurová voda, nikde ani vlnka a vaše kotvící jachta… ideální místo na koupání? Kdepak, ideální místo, kde můžete vyzkoušet ty nejbláznivější vodní hračky a vychytávky. Zapomeňte na koktejl s deštníčkem a raději se zkuste proletět nad vodní hladinou. Tohle je seznam toho nejlepšího vybavení, které se v roce 2015 pro majitele jachet nabízí…

QUADROFOIL

Quadrofoil, vyvinutý stejnojmennou slovinskou společností, je environmentálně citlivý, energeticky úsporný, a vůbec první čistě elektrický osobní vodní dopravní prostředek na principu tzv. křídlové lodě. Na trh bude uveden na jaře. Nad vodou klouže díky podvodním křídlům, nevytváří vlny, a přitom má nulové emise – ani hluk, ani výfukové plyny.

První model, Q2S, klouže nad vlnami maximální rychlostí 21 uzlů a dojezd má zhruba 100 kilometrů. Je ideální na průzkum mělkých a chráněných zátok. Za hodinu spotřebuje elektrickou energii za méně než 1 euro. Je bezpečný a má mimořádně přitažlivé tvary. K mání je za 25 000 dolarů (zhruba 625 000 korun).

Quadropravi done

Quadrofoil funguje jako křídlová loď, produkuje nulové emise a nedělá vlny


SUPERPOOL

SuperPool je v podstatě luxusní nafukovací ostrůvek se sítí chráněným bazénem uprostřed, který si můžete rozložit kousek od břehu nebo kousek od jachty.

Můžete si ho nechat vyrobit v jakékoli velikosti a díky nafukovacím podlažním částem (které mohou být pokryty teakovým dřevem a můžete si je libovolně uspořádat) máte prakticky neomezené možnosti, co se týká konfigurace a velikosti bazénu i podoby celého ostrůvku. Vše záleží jen na vaší fantazii. Dokonce můžete teakovým dřevem přikrýt celou plochu ostrůvku a vyrobit si tak taneční parket na party!

Celý ostrůvek je nafukovací – včetně podlažních segmentů – tím pádem ho můžete srolovat a skladovat na palubě.

bazen done

Luxusní nafukovací ostrov SuperPool


RADINN ELECTRIC WAKEBOARD

Novinkou je také elektrický wakeboard Radinn. Jde o dílo dvou švédských podnikatelů. Zatím existující prototyp je vyrobený z uhlíkových vláken (váží 30 kg), má slané vodě odolný proudový pohonný systém a sadu lithiových baterií, která vám dovoluje řítit se po hladině rychlostí až 45 km/h. Finální verze wakeboardu by měla umět jezdit ještě rychleji.

Rychlost pohybu ovládáte voděodolným bezdrátovým ovladačem, zatímco baterie je uzavřená ve vodotěsné schránce. Pokut to je potřeba, můžete ji vyměnit – sami výrobci říkají, že vydrží cca 45 až 60 minut při proměnlivé rychlosti. Výroba Radinnu by měla začít tuhle zimu. Jeho cena je 19 375 dolarů (cca 485 000 korun).

ele wakeboard done

Elektrický wakeboard Radinn v akci


FLYBOARD

Flyboard je plošina s vodní tryskou, kterou lze připojit na všechny typy vodních skútrů. Umí jak podvodní pohon, tak lety do výšky až 12 metrů. Vodní hadice Flyboardu je připojena na záď vodního skútru.

Při použití sestavy Basic Kit ovládá proud přiváděné vody, a tím i elevaci pilota Flyboardu, druhý uživatel ze skútru. Při použití sestavy Pro Throttle Kit má veškerou kontrolu nad přívodem vody pilot Flyboardu. Vodní skútr vás pak prostě následuje, kamkoli se pohybujete.

Jízda na Flyboardu je velmi intuitivní – je to jako učit se chodit. K jeho ovládnutí vám stačí 15—20 minut s instruktorem, pak už to zvládnete sami. Výška, ve které můžete létat, záleží na výkonu použitého vodního skútru – se 150 koňskými silami se dostanete až do výše 5—6 metrů, s 250 i nad 10 metrů.

flyboard done

Flyboard – létající plošina s vodní tryskou


JETLEV-FLYER

Další možnost, jak se nad vodou proletět. Čtyřtaktní motor v mateřské jednotce, buď o 220 koňských silách (model JF220) či 260 koňských silách (model JF260), pumpuje vodu skrze 10 metrů dlouhou hadici do tryskového setu, který máte na zádech. Můžete si tak sami regulovat rychlost vody proudící z trysek, čímž ovládáte směr i výšku pohybu. Díky tomu můžete dosáhnout stabilního, kontrolovaného letu, který trvá i 2—3 hodiny.

jet lev done

JetLev-Flyer – vodou poháněný a připojitelný na vodní skútr


NAFUKOVACÍ LEZECKÁ STĚNA

I když je s touhle stěnou od společnosti Green Yachts velká legrace, nenechte se zmýlit – není to jen obyčejná hračka. Můžete na ní hodiny a hodiny procvičovat své svaly nebo připravit program plný výzev pro své hosty, rodinu či nájemce. Nehledě na to, že pokud budete se svou jachtou kotvit v přístavu a tahle stěna vám bude viset z boku lodi, můžeme vám zaručit, že budete středem pozornosti.

​Lezecká stěna má celkem tři barevně odlišené trasy s různou obtížností. Vám se tedy tak rychle neomrzí a vaši hosté se nikdy nebudou moci nabažit jak výzvy – kterou stěna představuje – tak pádů do vody, když to nepůjde úplně podle plánu!

Climbing-Wall_Large done

Nafukovací lezeckou stěnu Green Yachts opravdu nepřehlédnete


SEABOB

Seaboby jsou vysoce výkonné elektrické čluny, které umožňují jízdu nad i pod vodou, a to až dvacetikilometrovou rychlostí. Seaboby jsou nyní k dostání ve třech verzích: Model Cayago F7 – vybavený nejsilnějším motorem schopným vyvinout rychlost 16 km/h pod vodou a 22 km/h na hladině, model F5S – lehčí verze, ale stále s vynikajícími jízdními vlastnostmi, a F5 – nejlehčí model s vysokou manévrovatelností, vhodný i do bazénových komplexů. Seaboby můžete využívat s i bez potápěčského vybavení.

seabob done

Podvodní člun Seabob


SUPERCRAFT

Je to vznášedlo – ale takové, jaké jste ještě neviděli. Je inspirováno nejluxusnějšími světovými supervozy – Bugatti Veyron, Maserati Gran Turismo a Audi R8. Tomuhle elegantnímu dvousedadlovému nízko sedícímu výtvoru od Mercier–Jones se přezdívá první světový hybrid mezi vznášedlem a supervozem.

Vznášedla jsou vozidla budoucnosti, která se umí pohybovat po zemi, po vodě a vším mezi tím. Dokážou to díky tomu, že se vznáší na vzduchovém polštáři, a tak vlastně létají v minimální výšce nad povrchem. Vzduchový polštář je udržován pod ohebnou obrubou z posílené tkaniny, která je schopná kompenzovat změny terénu a překonat překážky. Na trh by se mělo v květnu dostat 10 kusů Supercraftu v limitované edici. Supercraft verze 2015 se umí pohybovat po vodě i zemi rychlostí až 60 km/h.

super craft done

Vznášedlo Supercraft inspirované vozy Bugatti Veyron, Maserati Gran Turismo a Audi R8

 Autor: Jim Dobson


Čtěte také:

Pohádka je u konce, Bugatti prodalo poslední veyron, míří na Blízký východ

Podívejte se, jak šéfredaktor Forbesu Petr Šimůnek driftuje na ledu za polárním kruhem