skip to main content
Světový byznys

O něco lepší Airbnb. Marriott International nabízí ve spolupráci s easyBNB i ubytování v Praze

1 minuta čtení

Jakkoli zažívají podniky v oblasti ubytování výjimečně krušné období, sektor nezahálí. Důkazem je i nová spolupráce česko-francouzské společnosti easyBNB, zabývající se zprostředkováním krátkodobých pronájmů, a hotelového gigantu Marriott International.

Luxusní pražské byty z katalogu portálu sdíleného bydlení Airbnb, o které se easyBNB staralo, se tak začaly nabízet i na platformě Homes & Villas by Marriott International.

Reklama

Síť hotelů Marriott po světě spravuje 6900 hotelů, ale loni se pustila i na pole krátkodobých pronájmů. Tím však podobnost s klasickým Airbnb končí. Nabídka ubytování je veskrze luxusní, od vil na Azurovém pobřeží po sruby v Aspenu, a ceny v řádech tisícovek eur za noc tak nejsou ničím neobvyklým.

Reklama

Luxus si jako poznávací značku stanovilo i easyBNB. Na rozdíl od ostatních firem, které majitelům spravují nemovitosti ke krátkodobému pronájmu, se zaměřilo především na ubytování vyšší třídy. V Praze tak nabízí třeba penthouse s vířivkou a saunou.

Spolupráce s hotelovým gigantem s sebou nesla i určité podmínky. „Ze strany Marriottu proběhla dlouhodobá náročná kontrola všech apartmánů, které si vybrali,“ popisuje přípravu na spolupráci Magdalena Tarantová z easyBNB. „Ve všech bytech se byli podívat a prověřovali, jestli služby, které poskytujeme, dosahují jejich standardů.“

Spolupráce hotelů se soukromými poskytovateli ubytování podle Tarantové v nadcházejících měsících ještě poroste.

„Lidé dnes raději přijdou do soukromého apartmánu, kde si jen vyzvednou klíče, než do obrovského hotelu, kde je spousta lidí a hosté z toho mají kvůli koronaviru větší strach. Proto hoteliéři začínají sázet na ubytování v soukromí.“

Reklama
Reklama