Poslední týdny byly pro českou designérku ve znamení vítězství. Dozvěděla se, že patří mezi tři finalisty, kteří mohou na konci března získat cenu Czech Grand Design v oblasti módy. A přestěhovala svůj ateliér do vyhlášené Pařížské ulice, čímž pomyslně změnila kurz své značky.

Zuzana Kubíčková pokořuje další výšiny lokální módní scény, i když k jejím elitám patřila už dávno.

Bezchybné zpracování, autorský rukopis, nositelné, ale přesto důvtipné modely a skvělý servis. Značka Zuzany Kubíčkové odkazuje na proslulé prvorepublikové módní salony jako byly Hana Podolská či Rosenbaum nejen zájmem o retro prvky, ale především hodnotami.

Dlouhodobě ale klientky za Kubíčkovou docházely na pražské Vinohrady, kde ve velkorysých prostorách s původními parketami a vysokými stropy vznikaly svatební šaty, byznys kostýmy i večerní róby na míru.

Secesní vinohradská architektura i atmosféra této čtvrti k tvorbě Zuzany Kubíčkové perfektně pasovala a pobývala zde za svou kariéru na dvou adresách: v Mánesově, odkud se před dvěma lety přestěhovala do ateliéru v ulici Anny Letenské.

Tam už ale návrhářku nenajdete, její salon teď sídlí v nárožním domě s historizující fasádou, tam, odkud může pozorovat pohupující se větve i nehybný souboj svatého Jiří s drakem na protější straně. V místech, kde se kdysi nacházelo židovské ghetto, a nyní je synonymem luxusu – v Pařížské ulici.

„Snila jsem, že jednou budeme mít ateliér právě tady, ale nabídka ke mně přišla sama,“ prozrazuje návrhářka. Před nedávnem ji ale oslovila známá s možností pronajmout si luxusní prostor na adrese Pařížská 16. „Když jsem ho uviděla, bylo vymalováno,“ směje se Kubíčková. Velkorysých 204 metrů čtverečních je uspořádáno tak, aby se zde mohly konat reprezentativní eventy, ale zároveň jsou zde komorní místnosti, kde najdete klid a soukromí.

Netoužila ale Zuzana Kubíčková po butiku v Pařížské přímo v přízemí? Do jejího ateliéru totiž nemůžete vstoupit z ulice, návštěvy zde fungují na objednání. „Nechci průchozí obchod, kde bych se nemohla každé zákaznici osobně věnovat,“ vysvětluje návrhářka.

Prozrazuje také, že do středu města to budou mít její klientky podobně blízko. Nečeká ale, že se skladba jejich věrných nakupujících změní. „Zdražit ale budu muset, nejen proto, že se mi zvýšily vstupní náklady a posílím svůj tým, ale také kvůli prodejcům látek. Dlouhou dobu jejich ceny zůstávaly beze změny, což teď přestalo platit,“ vysvětluje.

Zuzana Kubíčková s novým ateliérem také plánuje nabídnout lepší servis a pravidelně chystat pro svou klientelu překvapení. Například v podobě menších soirée, kde se seznámíte s novými kolekcemi na vlastní kůži.