Jak daleko byste byli ochotní zajít na cestě k věčnému mládí? Jako Dorian Gray ke smlouvě s ďáblem? Jako experimentátoři, kteří k vyhlazení vrásek používají rtuť nebo pleťové masky z krokodýlího trusu?

Než toto všechno, možná se raději spokojíte s tím, že do boje se stárnutím zapojíte svou peněženku. Ale pozor, když se obrátíte na doktora Jürgena Kleina, bude vás to stát balík. Jeho omlazovací sérum JK7 je nejdražším elixírem mládí na světě – jedna unce stojí 1800 dolarů.

Pokud to chcete v metrické soustavě a na české koruny, pak vězte, že za necelých 30 gramů toho zázračného lektvaru zaplatíte zhruba 45 tisíc.

jurgen

Firma Jurlique toto sérum vyrábí z nejčistších a taky nejdražších esenciálních olejů (litr jednoho z nich se prodává za 20 tisíc dolarů), extraktů (litr toho nejdražšího za 50 tisíc dolarů), do toho přimíchává bylinné lipozomy, proteiny a peptidy. A pokud nevěříte v účinnost, CEO značky Karin Klein vás přesvědčí: „Jde o nejefektivnější sérum proti stárnutí, které dokáže zastavit degenerativní procesy v těle.“

Na vývoji elixíru mládí strávil Jürgen Klein deset let, během nichž testoval každou z více než 70 přírodních ingrediencí. Dělal to ručně ve své rodinné laboratoři na Havaji.

Výroba každé lahvičky je zdlouhavý proces, v němž jsou zapojeni tři lidé, kterým vytvořit náplň trvá celý den. Tomuto dokončovacímu procesu však předcházejí týdny příprav, během nichž se použité byliny separují, jejich jednotlivé části čistí a pak míchají. A až tři měsíce trvá, než vzniknou požadované extrakty.

jk

Tou možná nejzajímavější přísadou je výtažek z ovoce mangosteen, u nějž vědci ověřili, že pokud se podává vnitřně, zvyšuje odolnost vůči zhoubným melanomům a rakovině kůže.

Uživatelé JK7 by měli přínos (třeba vyhlazování vrásek, vláčnější a lesklejší pokožku) pociťovat během dvou až tří týdnů. Odborníci však připomínají, že užívání takovýchto kosmetických přípravků, JK7 nevyjímaje, nemá šanci přibrzdit proces biologického stárnutí. Jestli marketéři firmy tvrdí, že sérum má „vědecky ověřené výsledky“, opravdové stárnutí zastavit nedokáže.

Takže zastavit čas dokáže leda tak onen literární hrdina díky smlouvě s peklem a tento havajský elixír mládí by vám aspoň mohl dát pocit, že vypadáte nebo se cítíte o něco mladší. Nebo by to aspoň za takovou cenu umět měl.