O svém majetku mluví nerad a rozhovory obecně nedává. Doteď byl miliardář a průmyslový magnát Milan Fiľo čtvrtým nejbohatším Slovákem s majetkem 670 milionů eur, tedy bezmála 17,5 miliardy korun.
Nedávno ale vyšlo u slovenského soudu najevo, že Fiľovi už několik let patří také české občanství. Fiľo svědčil v kauze směnek za TV Markíza a informaci o svém dvojím občanství Forbesu potvrdil.
Ostatně už před časem do Prahy přesunul vedení svého holdingu Eco-Investment a sám zde většinu času i žije. Koupil rozsáhlou budovu paláce Hybernia včetně divadla, v jehož rámci se přímo angažuje, má v Česku řadu dalších podnikatelských aktivit a také ambiciózní plány stavby několika výrobních závodů na zpracování dřeva.
Fiľo se tak zařadí mezi miliardáře s česko-slovenským občanstvím, tedy například po bok oceláře a investora do zdravotnictví Tomáše Chrenka. Ten figuruje jak v přehledu nejbohatších Čechů, tak Slováků. Na Slovensku drží třetí příčku, zatímco v Česku mu hodnota jeho majetku (19 mld. korun) stačí na 11. pozici.
Pokud bychom Milana Fiľa zařadili mezi české podnikatele už dnes, obsadil by v našem žebříčku 14. místo, těsně za Oldřichem Šlemrem a Zdeňkem Bakalou a před developerem Dušanem Kunovským.
Jádro jeho majetku ale nadále zůstává na Slovensku. Fiľo je úspěšný privatizátor z 90. let, jeho nejcennějším aktivem zůstávají Papírny Ružomberok (dnes Mondi SCP). V jedné z největších papíren v Evropě drží nadále 49 procent akcií.
Patří mu také mezinárodní skupina SHP Group, zaměřující se na výrobu hygienických papírových výrobků. Kromě toho podniká také v potravinářství, v telekomunikacích a v realitách – v Česku vlastní například společnost CentroNet, provozovatele datové optické sítě.
Fiľo se zároveň mecenášsky angažuje v kultuře i sportu. Pro Hybernii koupil několik licencí zahraničních známých muzikálů a na Slovensku vlastní tamní prvoligový fotbalový klub MFK Ružomberok.
Loni udělil „československému“ miliardáři státní vyznamenání prezident Miloš Zeman.