Úspěšná rodinná firma + talentovaní designéři = hlavní cena Czech Grand Design. Studio Lexová & Smetana ji dostalo za kolekci nazvanou Hide and Seek, hra na schovávanou. Vzhledem k tomu, co všechno se jim poslední dobou povedlo, se ale oni sami rozhodně neschovávají.

Na počátku bylo i lego a hra The Sims, což s dějovou linkou příběhu koresponduje. Kostka po kostce, krok po kroku – velké věci se málokdy zrodí hned, vyžadují vytrvalost, zdokonalování, tam změnu, tu úpravu… A najednou je dílo na světě. A cena ve vitríně.

„Je to velký skok,“ říká Terezie Lexová o triumfu v hlavní soutěži Czech Grand Design, který získala s kolegou Štěpánem Smetanou. „Ale doufám, že cenu nemáme jen za naši vítěznou kolekci, ale i za to, jak pracujeme poslední roky. Že se snažíme být konzistentní, plynule budovat.“

Za sebou mají zakázky pro Hermés, Potten & Pannen či Klimchi, průlomové ocenění dostali za spolupráci s rodinnou firmou Polstrin. Za kolekci nábytku Hide and Seek, jež představuje úspěch pro všechny zúčastněné strany, neboť se jí daří i obchodně.

Forbes Digital Premium