Tiskové zprávy od firem většinou mažeme nebo vůbec nečteme, ale tuhle jsme si přečetli a bavila nás. Přišla dnes ze Sazky, a protože máme pocit, že bude bavit i vás, nechceme si ji nechat pro sebe.

Píše se v ní, že do budovy Sazky dnes dopoledne přišel muž ve věku necelých čtyřiceti let se sázenkou, na kterou vyhrál bezmála 200 milionů korun, aniž to věděl.

Přesně šlo o 195 102 153 Kč, což je druhá nejvyšší výhra v historii českého sázení.

Na první pohled prý muž působil nervózně, o výhře se totiž dozvěděl teprve ráno. Sázenku prověřil až pátý den poté, co výhra padla. Zajímavé na tom je, že podle první kontroly v počítači, kde si nezkontroloval doplňkovou hru Šance, měl vyhrát jen 39 984 735 Kč.

Až po zavolání na call centrum Sazky se dozvěděl, že výhra je mnohonásobně vyšší, uhádl totiž i poslední číslo Šance a získal tak
Superjackpot. „Volal jsem do Sazky z auta, to už jsem byl na cestě do Prahy. Poté, co mi operátorka call centra řekla, že jsem vyhrál skoro 200 miliónů, musel jsem zastavit, vystoupit z auta a hluboce dýchat, 
protože jsem se celý třásl,“ řekl podle Sazky výherce, jehož identitu firma jako obvykle tají.

Vzhledem k tomu, že svoji výhru zjistil až ráno, neměl vůbec tušení, jak s ní naloží. „Já ani nevím, zda to řeknu manželce, natož abych věděl, co s tím. Mám děti, tak určitě budu vše dělat tak, aby jim ty peníze v životě pomohly. Dovedl jsem si představit, co s necelými 40 milióny, ale tato suma mi opravdu vyrazila dech,“ dodal výherce.

Sazka vyplácí výhru do 60 dní, což vychází na začátek ledna.

A jak výherce sázel? Koupil plný tiket, v sedmém sloupci uhodl všech šest vylosovaných čísel druhého tahu a trefil i poslední číslo Šance. K tomu si přidal ještě jednu výhru v pátém pořadí.

Výhra padla téměř přesně po roce od nejvyšší historické výhry, která byla 399 904 705 Kč, a získali ji manželé z Chrudimska.