skip to main content
Archiv vydání

Od 120 korun k miliardové smlouvě. Střelec Pastrňák a další talentovaní mladí Češi v novém Forbesu

2 minuty čtení

Únor s Forbesem rozhodně nebude suchý, ale pořádně akční. Naše nové vydání přináší velkou dávku energie a taky inspirace. Z obálky se na vás usmívá momentálně nejlepší český hokejista a uvnitř najdete daší příběhy úspěšných mladých Čechů.

30 pod 30

Představujeme vám nový ročník 30 mimořádných Čechů a Češek, kteří ještě neoslavili třicítku, ale už na sebe ve svých oborech dokázali pořádně upozornit.

Jako každý rok jsme hledali všude, od byznysu přes startupy, sport, umění až po vědu, a rozhodli jsme se dát jim pořádně do těla při focení v nejstarší pražské sokolovně. Poznejte Forbes 30 pod 30, ročník 2020.

Reklama

Zpověď střelce

Aktuálně nejlepší český hokejista David Pastrňák hraje v NHL za Boston Bruins, tým z věhlasné „Original Six“, a ve svých třiadvaceti má před sebou ještě dlouhou, slibnou kariéru. Jeho životní story je ale mnohem barevnější.

Jak se kluk, který má našlápnuto k tomu, získat trofej pro nejlepšího střelce NHL, dostal z Havířova do Ameriky, si přečtete v našem cover rozhovoru.

David Pastrňák v bostonských ulicích | Foto David Turecký

Slušný návrh

Členka výběru amerického Forbesu 30 under 30 Melanie Perkins sice svoji aplikaci na tvorbu grafických návrhů Canva nevytvořila v Silicon Valley, přesto dnes její startup patří k nejhodnotnějším na světě a šlape na paty gigantům Adobe a Microsoft.

Zakopané tajemství

Unikátní vojenský sklad v srdci Bavorska přitahuje problémy i české investory aneb cesta od wehrmachtu přes Viktoriagruppe až k české advokátce a Tomáši Pitrovi.

Foto Michael Tomeš

7 nad 70

To, že je vám 70 plus, vůbec neznamená, že je čas na důchod. Přesvědčí vás o tom letošní výběr sedmi obdivuhodných osobností, které vám dokážou, že věk je jenom číslo. 

Reklama

Nechte mluvit Mišíky

Spojuje je láska hudbě i krevní pouto. Unikátní dvojrozhovor s českou rockovou ikonou Vladimírem Mišíkem a jeho nejmladším synem Adamem.

Čech, který dal dohromady Bezose s Muskem

Tomáš Svítek a jeho rodina za sebou mají neuvěřitelný příběh. Začíná divokou emigrací v totalitních dobách, pokračuje vesmírnými raketami v Kalifornii, NFL a byznysem s Petrem Kellnerem, a hlavně – ještě zdaleka nekončí.

Převozník pražský

Svět byznysmena Zdeňka Bergmana se točí kolem Vltavy, Karlova mostu, Malé Strany a svatého Jana Nepomuckého. 

Poklad na podpal

Postavit byznys na starých paletách možná na první dobrou nezní jako sexy záležitost, je to ale jenom zdání. Hana a Lubomír Krupovi dávají ve svém ateliéru v Braníku paletám druhou šanci a vyrábějí z nich designový nábytek.

Hana a Lubomír Krupovi | Foto Michael Tomeš

Musíme vylézt z Prahy

Kontroverzní šéf Českého rozhlasu René Zavoral má před sebou poslední třetinu svého funkčního období a do něho vstupuje s velkými plány.

Velký byznys jménem Zalando

Německý e-shop s módou Zalando nabízí statisíce produktů, generuje obrat 120 miliard korun a najdete ho v 17 zemích. Samozřejmě včetně Česka, kde se mu daří stále lépe. Co chystá dál?

Satisfaction

Serge Grimaux má za sebou dráhu, která by jiným vystačila i na víc životů. Přivezl do Česka Rolling Stones, pořádal koncert Madonny v Moskvě, jezdil na turné s U2 a taky založil síť Ticketpro. Teď chce z Fora Karlín vytvořit magické místo.

Související vydání

Výčet toho, co se dočtete na 178 stránkách nového Forbesu, by mohl ještě dlouze pokračovat, ale chceme pro vás schovat ještě pár tajemství. Budeme rádi, když nám dáte vědět, jak se vám únorové vydání líbilo nebo nelíbilo a jestli vás v zimě dokázalo aspoň trochu rozhýbat. 

Pište na petr.simunek@forbes.cz!

Reklama
Reklama