Hektický pracovní den v kanceláři, zasypaný papíry, čísly a telefonáty. Tak vypadal život Ha An Hoangové, jedné ze zakladatelek květinářství Fleur 21, než ji nečekaná událost přiměla změnit směr a vydat se za skutečným snem. Se svou sestrou Ngoc Anh Hoangovou, známou jako Terka, otevřely květinářství a tvoří květiny s příběhem.

Nápad na vlastní květinářství se zrodil ve chvíli, kdy Ha An přišla o práci v účetní firmě. „Květiny nás lákaly už odjakživa, i na základce jsme rády kupovaly květiny a dávaly je svým blízkým. Chtěly jsme jít za naším snem a otevřít si květinářství, kde se nápadům a kreativitě meze nekladou,“ vzpomíná Ha An.

Kombinace moderní floristiky s trendy

Společně se sestrou absolvovaly floristické kurzy po celém světě, ať už v Evropě, nebo Asii. Zatímco evropská floristika se zaměřuje na samotné květiny, v Asii je důraz kladen i na způsob balení, který přidává finálnímu výtvoru jiný rozměr.

Obě sestry vyrůstaly v Česku, mají vietnamské kořeny, převzaly si proto to nejlepší z obou kultur a vytvořily si výjimečný styl vázání květin. Kromě originálního balení jsou květinové pugéty zabalené do vaku s vodu a výživou. 

První květinářství otevřely před dvěma lety v Sapě, v srdci vietnamské komunity v Praze. Tato lokalita se jevila jako ideální, protože obchod s řezanými květinami v Sapě ještě nebyl. K jejich překvapení si rychle získaly nejen vietnamskou, ale i českou klientelu.

„Cesta nebyla jednoduchá a učily jsme se za pochodu. Přesto se nám podařilo vytvořit místo, kde květiny nejsou jen produktem, ale uměleckým dílem,“ říká Ha An.

Rozšíření a otevření dalšího květinového butiku a online květinářství

Další pobočku sestry Hoangovy otevřely v pražském Braníku, kde vytvořily květinový butik s ateliérem, v němž pořádají i workshopy pro milovnice květin. Baví je přinášet lidem radost a krásné vzpomínky a v této cestě rozhodně hodlají pokračovat.

Ve Fleur 21 vážou personalizované kytice, které vyjadřují osobnost obdarované osoby. Každá kytice je jedinečná, stejně jako každý okamžik, který s ní přichází.

„Vracející se a spokojený zákazník je pro nás největší odměnou a potvrzením, že naše práce má smysl a přináší radost,“ usmívá se Terka.

Fleur 21 je více než jen květinářství. Je to místo, kde se spojují tradice s moderními trendy, kde každá kytice vypráví svůj příběh. Můžete se přesvědčit sami a nechat se unést krásou a vůní jejich kytic.

Květinové pugéty si můžete objednat pohodlně z domova na webových stránkách nebo na Instagramu a nechat si je dovézt až domů.