V těchto dnech řešíme nejspíš všichni to samé. Co vařit, jak se odreagovat, jak si karanténu zpříjemnit a jak se z ní nezbláznit. A tak vám nabídneme tipy, jak se s druhým kolem nouzového stavu potýkáme my ve Forbesu.

Tipy od redaktorky Michaely Černé:

Seriály, na které teď nedám dopustit

Dámský gambit, protože se směje těm, kteří říkají, že žena nemůže být nejlepší šachistkou, Mělas to vědět, protože to je nejblíž, jak se teď k New Yorku dostanu, a Mandalorian, protože když se koukáte na Baby Yodu, tak nemůžete být smutní.

Co si doma uvařit

Pryč jsou časy chutných poledních menu, teď jste šéfkuchařem doma vy. Trochu vám s tím pomůžeme, sesbírali jsme recepty od českých gastronomických špiček a vybrali, co zvládnete doma uvařit i vy. Za sebe doporučuji dýňové risotto Přemka Forejta. Proč? Protože je sezonní, lahodné a je v něm hodně bílého vína.

Kniha, na kterou se chystám

Bestseller Normální lidi irské autorky Sally Rooney vyšel v českém překladu. Po celém světě se ho prodalo už více než milion výtisků a mluví se o něm jako o knize roku. Proč? Protože mluví otevřeně o sexu, komplikovaných vztazích, generaci dvacátníků a nepostrádá při tom břitký humor a nadhled.

Když nemáte náladu

Je v pořádku necítit se v pořádku. Ne všichni teď hýříme energií a novými nápady. Na seriály není nálada, na knížku není čas… Tak si přečtěte aspoň článek kolegyně Nely Vítové, která v něm spolu s odborníky radí, jak si nastavit režim tak, abyste se z novinek kolem koronaviru a z vládních restrikcí nezbláznili.

A nezapomeňte na to, že se kolem nás děje spousta dobrých věcí. Tady je jejich výběr.