skip to main content
Technologie

Odhalíte bezpečnostní slabinu iPhonu? Apple nabízí hackerům milion dolarů

Pokud věříte, že dokážete odhalit bezpečnostní slabinu iPhonu, měli byste zbystřit. Apple výrazně zvýšil odměnu pro hackery, kteří najdou místo, kde jsou jeho telefony a počítače zranitelné, na jeden milion dolarů. To je suverénně nejvíc, co kdy technologická společnost hackerům nabídla.

Apple původně za odhalení chyby nabízel jen 200 tisíc dolarů a odměnu mohli získat pouze experti, které americká firma sama do své soutěže pozvala. To už ovšem neplatí a odteď může odměnu získat kdokoli.

Reklama

Šéf bezpečnostního týmu Applu Ivan Krstić také na konferenci Black Hat v Las Vegas potvrdil, že odměna je vypsaná i na nalezení chyby v operačních systémech Apple Watch a Apple TV.

V praxi výzva Applu funguje tak, že celou odměnu získá ten, kdo se dokáže nabourat do jádra iOS, aniž by k tomu byla potřeba nevědomá „pomoc“ samotného uživatele iPhonu. Za odhalení chyby u softwaru ještě před jeho uvedením na trh pak Apple nabízí 50procentní bonus.

Reklama

Apple dokonce vybraným hackerům dá k dispozici speciální verze iPhonů, které by jim hledání chyb měly usnadnit. Podle informací Forbesu jde o zařízení, která jsou oproti tradičně hodně uzavřeným iPhonům otevřenější a umožňují nahlížet do samotného kódu iOS.

Přestože nepůjde o stejné telefony, které používají přímo vývojáři Applu, takže v nich pravděpodobně nebude možné dešifrovat celý firmware iPhonu, umožní hackerům například zastavit chod procesoru, aby se mohli podívat, co se v té chvíli děje s daty v paměti.

Apple k podobným krokům a zvyšování odměn za nalezení bezpečnostní trhliny ženou okolnosti – hackeři totiž stejné informace dokážou na černém trhu prodat ještě mnohem dráž.

Reklama
Reklama