Ani napodruhé to Jiřímu Procházkovi nevyšlo. Momentálně nejlepší český MMA zápasník v odvetném duelu znovu podlehl Brazilci Alexi Pereirovi, a na pás šampiona polotěžké váhy nejprestižnější organizace UFC si tak musí nadále počkat.

Na současného vládce kategorie do 93 kilogramů nestačil podruhé během sedmi měsíců. V listopadu loňského roku zápas skončil kontroverzně – podle názoru mnohých odborníků předčasně. I proto na odvetu, kterou v neděli ráno středoevropského času vyvrcholil turnaj UFC 303 v Las Vegas, došlo tak brzy.

Průběh byl nicméně velmi podobný: vyrovnané první kolo, po němž jeden z nejsilnějších postojářů s obávaným levým hákem dostál své pověsti. Procházku ukončil Pereira zkraje druhého kole po trefě kopem do hlavy. Důležitou roli však sehrál i úder levou pěstí do Procházkovy brady v závěru úvodní pětiminutovky, který rodákem z Hostěradic na Znojemsku viditelně otřásl.

Ani na druhý pokus si tak „český samuraj“ v souboji s brazilským indiánem neporadil a cesta k vytouženému titulu, jehož se v roce 2022 po těžkém zranění vzdal, se mu opět prodloužila.

„Beru tuhle zkušenost jako součást cesty. Když se na věci díváte pozitivně, vždy si i ze sebehorší situace dokážete vzít jen to dobré. Díky tomu nikdy nemůžete prohrát,“ říkal Jiří Procházka v obsáhlém rozhovoru na konci minulého roku.

Dá se předpokládat, že podobně člen předloňského výběru Forbes 30 pod 30 přijme i tuto porážku – teprve druhou za poslední dekádu.