Nabídka streamovacích služeb na trhu bobtná. Posledním příkladem je aktuální novinka ze Spojených států, kde se do budování vlastní platformy pustil už i fastfoodový řetězec Chick-Fil-A. Prodejce kuřecích sendvičů s nulovou zkušeností s televizním byznysem je podle amerických médií připraven vrhnout miliony dolarů do produkce vlastních pořadů.

Mimořádně široká paleta obsahu ke streamování je ovšem k dispozici i v Česku. Zde se možná budou po alternativách ohlížet někteří předplatitelé Netflixu, které čeká první zdražení od roku 2018, kdy největší streamovací služba začala přijímat platby v korunách. Ceny předplatného se zvednou o pětinu, pro nové zákazníky už platí, těm stávajícím je firma bude postupně oznamovat podle jejich fakturačního období.

Netflix tak zůstane i nadále nejdražší službou na trhu. Kromě výše předplatného ale překonává konkurenci i velikostí své knihovny – na Netflixu je aktuálně k dispozici přes osm tisíc titulů původní i licencované tvorby. Jeho největší konkurent Max, který letos už zdražoval, jich má přibližně tři tisíce. Druhý největší konkurent Disney+ drží zhruba dva tisíce titulů a zdražení předplatného plánuje.

Trojici velkých amerických hráčů v Česku zdatně konkuruje streamovací služba Voyo od TV Nova, na které je též k dispozici přes dva tisíce různých filmů a seriálů. V počtu platících zákazníků už ostatně Voyo možná zahraniční konkurenci překonalo, letos na jaře mluvili zástupci služby o 820 tisících předplatitelů v Česku a na Slovensku. Velké americké platformy počet českých předplatitelů nezveřejňují, největší Netflix jich má podle odhadů z trhu nižší stovky tisíc. 

Z velkých zahraničních hráčů v Česku působí i platformy od Amazonu (Prime Video) a Applu (Apple TV+). Od loňského února přibyl SkyShowtime, společný projekt mediálních gigantů Comcast a Paramount určený speciálně pro evropský trh, kombinující obsah ze tří v zámoří samostatných streamovacích služeb. 

Loni se však v tuzemsku objevili i další noví hráči. Od loňského dubna zde působí streamovací služba Canal+ od francouzského mediálního konglomerátu Vivendi. A televize Prima překopala svou online videotéku iPrima a vytvořila z ní streamovací službu Prima+, která nabízí i bezplatný tarif, pokud se diváci smíří s reklamami. Zdarma je také iVysílání veřejnoprávní České televize, které funguje od konce roku 2021 v nové podobě.

Bezplatné streamování podporované reklamou je v současnosti velice rychle rostoucím odvětvím digitální zábavy. Platformy označované zkratkou FAST (Free ad-supported streaming television), často provozované stejnými mediálními giganty jako placené streamovací služby, zatím působí hlavně v USA nebo na jiných velkých trzích. K některým se však lze dostat i z Česka, dostupná je zde služba Plex nebo platforma Samsung TV Plus.

Některé streamovací služby fungují na principu hybridního modelu – část obsahu je volně dostupná s reklamou, za zbytek je pak nutné zaplatit. Tento přístup volí například Rakuten TV od stejnojmenné japonské společnosti. Přístupná je i na českém trhu.

Samostatnou kapitolou jsou online půjčovny filmů, třeba na Google Play nebo ve službě Starmax, kde se neplatí předplatné za přístup k veškerému obsahu, ale streamování každého titulu se hradí zvlášť.

Podobně funguje i streamovací služba karlovarského filmového festivalu KVIFF.TV, kde jsou za měsíční předplatné k dispozici pouze vybrané tituly, zbytek se přikupuje samostatně. 

Nicméně pro filmové fajnšmekry je na českém trhu k dispozici hned několik specializovaných streamovacích služeb – Edisonline nabízející světovou festivalovou tvorbu, České kino s nabídkou výhradně domácí produkce, česká platforma DAFilms zaměřená na dokumenty nebo britské MUBI specializující se na kvalitní kinematografii napříč žánry i filmovou historií.

Působí zde také několik platforem se žánrovým zaměřením. Jste-li fanouškem japonského anime, služba Crunchyroll vlastněná společností Sony nabízí největší online kolekci těchto kreslených seriálů na světě a je přístupná i z Česka. 

Kromě filmů a seriálů se pak dá v tuzemsku streamovat i divadlo. Mezi ty nejvýznamnější portály patří National Theatre at Home, který nabízí záznamy představení i přímé přenosy premiér z britského národního divadla. Z druhého břehu Atlantiku pak streamuje BroadwayHD. Výhradně divadelní je také platforma Dramox, která disponuje stovkami inscenací od desítek divadelních souborů z celého světa. Chybí mezi nimi například ostravské divadlo Mír, protože to má svou vlastní streamovací službu MírPlay.