Aňu Geislerovou máte nejspíš zafixovanou jako jednu z nejúspěšnějších českých filmových hereček. Věděli jste ale, že napsala knihu a tak trochu si myslela i na to, že bude podnikat v módním průmyslu? O všem mluvila v letos již deváté talkshow Operitiv, kterou pořádá pražské coworkingové centrum Opero a kterou podporuje Forbes.

A teď pěkně popořadě. Její kniha se jmenuje P.S. a je to sbírka deníkových záznamů, které herečka psala pro časopis Elle. A podobný vývoj – tedy že jedna neherecká pracovní nabídka vedla k dalšímu projektu – mělo i její módní angažmá, kdy ji česká značka Pietro Filipi oslovila, aby pro ni navrhla kolekci.

„Brala jsem to hrozně vážně, opravdu jsem tam chodila jako do práce. Ráno na devátou a hrozně jsem si užívala, že v poledne je pauza na oběd a odpoledne to zase skončí a jde se domů. Bavil mě ten řád a pravidelnost,“ vysvětluje držitelka pěti Českých lvů.

Petr Hendrych, kterému Pietro Filipi patří, ve stejné době uvažoval o prodeji firmy a hledali investora. „A já jsem ho našla,“ vypráví herečka, „chodila jsem na schůzky a byla jsem přesvědčená, že se ze mě stane podnikatelka, že jestli to klapne, tak ve firmě na nějaké pozici zůstanu,“ líčí moderátorům Veronice Sedláčkové a Ondřeji Cihlářovi.

Záznam letošní deváté talkshow Operitiv:

Nakonec to ale neklaplo, vedení společnosti si to rozmyslelo, Geislerová dokončila svou kolekci, a jak říká, šla zase dál.

Různé věci v životě rád zkouší i druhý host Operitivu, zakladatel vzdělávacího projektu Elai Lukáš Sedláček, který se snaží ostatní inspirovat tím, že pro ně pořádá přednášky úspěšných lidí z nejrůznějších oborů.

Vzdělávání je jeho vášeň. Sám má titul z religionistiky, hebraistiky, mezinárodních teritoriálních a taky evropských studií. „Studium je v Česku hrozně levné, tak proč toho nevyužít,“ říká energií nabitý mladý podnikatel, který si zkusil i mezinárodní vztahy na Cambridgi.

V talkshow ale mluvil o něčem trochu jiném. Jak na škole, když neměl moc času na vztahy, zval na rande sám sebe.

„Říkám tomu autoromantika a jde o to, že když chcete třeba oslavit úspěšně složenou zkoušku, tak na večeři místo holky pozvete sami sebe. Má to nesporné výhody, vždycky víte, co od sebe můžete čekat a co na vás funguje,“ vysvětluje se smíchem Sedláček, podle kterého něco podobného dělá většina lidí.

Na další setkání se zajímavými osobnostmi můžete do pražského coworkingu Opero zajít 22. listopadu. Hosty desátého Operitivu budou ředitelka Designbloku Jana Zielinski a reportér a dokumentarista Janek Rubeš.