skip to main content

Opravdová tesla od Mattela. Muskův cybertruck na dálkové ovládání se bleskově vyprodal

1 minuta čtení

Jakmile jednou usednete do futuristického pick-upu Cybertruck od Tesly, v duchu musíte uznat, že kdyby nestál tolik, určitě byste si ho pořídili. Nově se můžete spokojit alespoň s věrně vyrobeným modelem na dálkové ovládání, s nímž přišel výrobce hraček Mattel.

Model vyvedený v měřítku 1 : 10 nabídl v předprodeji na svých webových stránkách za 400 dolarů a k velkému překvapení všech se autíčko bleskově vyprodalo (doufejme, že dají do výroby novou sérii). Naproti tomu jeho miniaturní varianta, motorizovaný model v podobě angličáka Hot Wheels  s dálkovým ovládáním za 20 dolarů a termínem dodání 15. prosince, je v rámci předobjednávek stále ještě k mání.

Reklama

Mattel na svých webových stránkách tvrdí, že na výrobě modelu cybertrucku úzce spolupracoval s Teslou, aby byla replika co možná nejdokonalejší. S výrobcem elektromobilů ladili detaily, jako jsou originální LED světlomety, univerzální vyklápěcí rampa nákladového prostoru či stahovací kryt nad ním. Tím vším disponuje větší z dvojice modelů.

Vývoj hračky prošel i fází, v níž byl vytvořen 3D model vnějších tvarů karoserie i veškerého vybavení interiéru. Co se detailů týče, součástí výbavy je stejně jako v reálu i originální nálepka na okno s  „pavoukem“ rozbitého skla. Takže opravdu dokonalá kopie.

Video, kterým Mattel hračku poutal, reflektuje smysl pro humor zakladatele Tesly Elona Muska, zahrnuje i typické záběry auta vyjíždějícího z oblaků kouře. Na úplný závěr se před kamerou objeví figurka rozzuřeného Skeletora, padoucha z komiksu o He-Manovi z 80. let. Stojí to za vidění.

Reklama

Větší model disponuje pohonem všech čtyř kol a přepíná mezi dvěma jízdními módy (zvanými Sport a Chill). O pohon se stará dobíjecí baterie o napětí 9,9 voltu a s kapacitou 3300 mAh, se kterou by auto mělo podávat velmi uspokojivé výkony. Dosah dálkového ovládání nebyl zveřejněn, každopádně na ovládání je jak velký, tak malý model. Menší verze samozřejmě nenabídne tolik vychytávek jako její větší protějšek. 

Jak už bylo řečeno, verze za 400 dolarů je momentálně vyprodaná, ale zájemci se mohou nechat zapsat na čekací listinu. Ostatním zájemcům můžeme doporučit sledovat eBay. Jen je možné, že tam už se cenovka rozroste o další nulu.

Reklama
Reklama