Skupina nadšených cyklistů, kteří pod názvem Festka Society brázdí trasy okolo Prahy, se v posledních týdnech rozrostla o jednoho slavného člena. Hollywoodský herec Orlando Bloom si oblíbil kola od vinohradského výrobce a během svého pobytu v metropoli pravidelně vyráží na dlouhé vyjížďky na špičkovém bicyklu, jehož cena stoupá až ke 300 tisícům korun.

Čtěte také: Betonová lžíce na boty za 30 tisíc. Příběh nejbláznivějšího nápadu Gravelli

Bloom, známý z filmů jako Pán prstenů nebo Piráti z Karibiku, momentálně v Praze natáčí pro Amazon mysteriózní seriál Carnival Row. Na jeho instagramovém profilu (a také v českém bulváru) se během říjnových a listopadových týdnů objevilo několik záběrů, jak si vychutnává pivo v Lokále v centru Prahy, jezdí po metropoli elektrickým sporťákem BMW i8, obdivuje Kinterovu výstavu v Rudolfinu nebo sleduje zápas fotbalové Slavie.

Ze všech kratochvílí, kterými zaplňuje svůj volný čas mimo barrandovské studio, ale suverénně nejvíce času věnuje jízdě na festce. Na vyjížďky s jejím týmem se už vydal více než desetkrát, někdy to bylo i třikrát během jednoho týdne. A rýsuje se možnost, že z toho vznikne užší spolupráce…


Hollywodská star Orlando Bloom (vlevo) na projížďce se spoluzakladatelem Festky Michaelem Mourečkem.

Jak se vlastně Orlando Bloom k Festce dostal? „Jeden z členů Festka Society je jeho kamarád. Když Orlando dorazil do Prahy, navrhnul mu, že ideální vyplnění volného času a socializace je silniční cyklistika právě kolem Festky. Tak se u nás objevil a my jsme z něj udělali cyklistu,“ popisuje Michael Moureček, jeden ze zakladatelů značky.

Bloom na jízdy, které ve svižném tempu míří povětšinou na jih a západ od metropole, vyráží v černé kombinéze, ladící helmě, tmavých brýlích a v sedle zcela nového modelu. „Zkoušel různá naše kola, ale nejvíce mu sedí novinka Festka Scalatore, kterou budeme představovat příští týden,“ dodává Moureček.

Byl to právě on, kdo spolu s kamarádem Ondřejem Novotným Festku v roce 2011 založil. Časem do vlastnické struktury přibrali ještě investora Michala Koreckého, jinak miliardáře a spolumajitele plzeňského výrobce Škoda Transportation.

Festka má v branži vynikající jméno a hodně fanoušků. V rozlehlé dílně ve vinohradské ulici Jana Masaryka vyrábí mimořádná a řemeslně dokonalá kola, postavená z moderních materiálů (především z karbonu a titanu), a to zákazníkům na míru.

Cena těchto bicyklů běžně šplhá do stovek tisíc korun podle vybavení. Mimochodem, zejména díky rámům z navíjeného karbonu jsou tato kola tak lehká (okolo 5 kg), že je unesete na prstu jedné ruky a kvůli nízké hmotnosti by je ani nepustili do pelotonu Tour de France.

Není divu, že si je Orlando Bloom zamiloval. „Právě jsem se vrátil z vyjížďky, ujeli jsme skoro sto kilometrů. Jen jsem se o to chtěl s vámi podělit, protože jsem z toho docela vyžvejklej,“ svěřil se herec v instagramovém videu, jehož poslední záběr ukazuje, že vyjížďka trvala něco málo přes tři a půl hodiny. „Prostě normální sobota.“

„Orlando neměl problém těch sto kilometrů dát, i v dost nepříjemném počasí. Je dobrej, drží tempo a ve sjezdu patří k nejrychlejším. Kdybych to neviděl, tak tomu nevěřím,“ usmívá se Moureček, když komentuje výkon hollywoodské hvězdy. „Orlando je překvapivě normální a i po Praze chodí celkem normálně.“

#mansbestfriend 👊🏻

Příspěvek sdílený Orlando Bloom (@orlandobloom),

Moureček připouští, že se z Bloomových vyjížděk s Festka Society může zrodit i těsnější spolupráce. Podle jeho slov je možné, že se herec stane ambasadorem značky. Jasno by mělo být během následujících týdnů.