Jihokorejská společnost Samsung Group investuje v příštích pěti letech 450 bilionů wonů do expanze výroby polovodičů, biofarmacie a technologií příští generace. V přepočtu se jedná o přibližně 8,2 bilionu korun. Investice mají firmě pomoci k dlouhodobému růstu ve strategických oblastech. Oznámila to společnost v úterním prohlášení.

Investice by měla vytvořit 1,07 milionu pracovních míst. Částka je o 30 procent vyšší než Samsung investoval v období pěti let do roku 2021.

Kromě výroby čipů se Samsung rozhodl investovat do biofarmacie, ze které chce udělat podnikání tak úspěšné, jako je jeho čipové. Firma je největším výrobcem paměťových čipů na světě.

Bližší podrobnosti firma neuvedla. Pouze sdělila, že 80 procent investic bude realizováno v Koreji. Oznámené výdaje také zahrnují již přislíbených 240 bilionů wonů, o kterých firma informovala loni v srpnu.

Samsung však v oznámení neoznačil za svůj budoucí pohon růstu výrobu baterií pro elektromobily. Divize výroby baterií Samsung SDI a automobilka Stellantis mají v úterý oznámit plány na nový závod pro výrobu baterií ve Spojených státech. Uvedla tak agentura Reuters.