skip to main content

Osm tipů na hry, které zpestří Valentýna i těm, kdo svátek zamilovaných nemusí

Holdujete počítačovým hrám, ale považujete je spíš za solitérní zážitek? Nebo prostě za zábavu, kterou nejde sdílet s partnerem či partnerkou? Ve skutečnosti je to právě naopak: hry nabízejí společné vyžití odjakživa, ať už je provozujete z jednoho gauče, nebo třeba z opačných konců planety.

Zatímco dříve se na různé herní party svážely počítače, dnes už se s desítkami, ba stovkami dalších hráčů a hráček můžete potkat v rozličných online titulech, nabízejících všechno možné od akce po opečovávání virtuálních zahrádek.

Foto Marblelously Petite

Nás ale u příležitosti dnešního svátku všech zamilovaných zajímalo, jaké konkrétní hry by mohly být vhodné pro společný valentýnský večer. Nebo klidně celý víkend. Vybrali jsme pro vás následující tipy:

Pro rozhádané

Mortal Kombat (libovolný díl)

Legendární série bojovek vždy vynikala „realistickou“ grafikou, ve které její brutalita šokovala nejenom herní cenzory. V posledních dílech je všemožné drcení kostí a řezání končetin pro leckoho už za hranou, ale vždy můžete sáhnout po trojce, ve které se objevila možnost dorazit protivníka zcela láskyplně.

Sáhnout můžete samozřejmě i po hlavních konkurentech, tedy sériích Street FighterTekken, a fanouškům japonské animace doporučujeme kultovní Guilty Gear, nicméně natlakované italské domácnosti nejlépe upustíte páru právě v brutálním Mortal Kombatu.

Pro romantické

To the Moon (2011)

Kdo si chce se svým protějškem brutálně poplakat, tomu nelze nedoporučit jednu z nejdojemnějších her všech dob. A není to prosím pěkně žádný cukrkandlový kýč, ale velice chytré zamyšlení nad povahou vzpomínek, lítosti i nad ztrátami, které život přináší.

To the Moon patří mezi takzvané adventury, tedy hry zapojující víc rozum než postřeh, a se svým protějškem si tak můžete vzájemně radit – a sdílet příběh, jehož futuristická zápletka ždímá zcela současné emoce.

Pro sehrané

Keep Talking and Nobody Explodes (2015)

Jste se svým miláčkem jedno tělo, jedna duše? Dokážete spolu mluvit o všem a rozumět si třeba i nonverbálně? Vaše souznění dokonale prověří hra inspirovaná pyrotechnickými kousky, jaké předváděl například Richard Harris v klasickém filmu Ohrožení Britanniku.

Princip je jednoduchý: jeden z vás vidí na monitoru bombu, složenou z různých modulů. Druhý se na monitor dívat nesmí, ale má u sebe manuál, podle kterého lze moduly vypnout a celou bombu tak zneškodnit. Zvládnete se domluvit, zatímco čas neúprosně běží?

Pro masochisty

Cuphead (2017)

Plošinovky umějí svým hráčům zatopit a tahle tři roky stará animovaná nádhera je obzvlášť výkonný kotelník. Ostatně, vaším protivníkem je sám ďábel, na kterého ale nemusíte být sami.

Reklama

Dvojici hrdinů představují šálky Cuphead a Mugman a společně je čekají nekompromisní úrovně ze staré školy, jejichž zdolání vyžaduje bryskní reakce a naučení se manévrům jednotlivých nepřátel. Pokud vaše nervy přežijí tuhle hru, přežijí i jakékoli partnerské trable!

Pro vztahy na dálku

Divinity: Original Sin II (2017)

Online her na hrdiny je celá plejáda a v řadě z nich už se stihly seznámit a třeba i vzít tisíce a tisíce zamilovaných. My ale vybíráme rovnou jednu z nejlepších her všech dob, kterou si nejlépe užijete právě ve dvou a nemusíte u toho být ve stejné místnosti, ba ani na stejném kontinentu.

Epos od zkušeného belgického studia Larian osloví především fanoušky žánru fantasy, ale nabízí daleko víc než jen sbírku jeho zavedených klišé. Originalitu má už v názvu a společné objevování jeho světa si užijete v roli hrdinů a hrdinek, které si můžete nadesignovat zcela podle svých tužeb.

Pro polyamorní

Overcooked (2016)

Žijete ve vztahu s více partnery? V kulinářské taškařici Overcooked se hodí každá ruka navíc. Hra postavená na efektivní dělbě kuchyňské práce uvolní atmosféru na libovolném večírku.

Až čtyři kuchtíci tu budou pospíchat tam, kam je ovladačem pošlete, ale hlavně pozor, ať s hrncem v ruce nenarazíte do kolegy s naklepanou flákotou. Chybu každopádně neuděláte ani s druhým, podobně vydařeným dílem.

Pro fajnšmekry

Rez (HD / Infinite)

Kultovní rytmická hra ze staré konzole PlayStation 2 žije dodnes díky svým pozdějším vypucovaným verzím HDInfinite. Druhou zmíněnou si můžete užít i ve virtuální realitě, ale pokud si potrpíte na opravdu svérázné herní zážitky, doporučujeme si třeba přes eBay pořídit původní vydání, ovšem v balení s takzvaným „trance vibrátorem“.

Tato velmi výkonná pomůcka prý nebyla zamýšlena s žádným sexuálním podtextem, ale jak si kdysi ověřila jedna herní blogerka, lze ji použít i ke stimulaci libovolných tělesných partií. Zatímco váš protějšek trefuje nalétávající programy, vibrátor přenáší jeho snahu tam, kam se vám zamane…

Pro zklamané

Hatoful Boyfriend (2014)

Zůstali jste na svátek zamilovaných sami? Máte zlomené srdce? Nebo už vás mezilidské vztahy prostě jenom unavily? Tak zkuste ty meziptačí!

Hra, která původně vznikla jako aprílový žertík, je dnes jednou z nejlépe hodnocených virtuálních „seznamek“. Jen se tu namísto lidí seznamujete s různými opeřenci. Získá si vaše srdce holub, nebo spíš andulka? Ať už Valentýna slavíte, nebo upřímně nenávidíte, v objetí křídel bude jistě veselejší.