Brzo se dočkáme doby, kdy nástroje umělé inteligence budou stejně běžné jako počítače. A kdo jimi nebude vládnout, půjde z kola ven. Zkuste si dnes fungovat bez počítače a znalosti jeho obsluhy – a přesně to může brzy platit i pro AI.

Jeden prsten vládne všem a po loňské ofenzivě je nejrozšířenějším nástrojem umělé inteligence platforma ChatGPT. Asi už jste někde slyšeli nebo četli, co všechno pro vás ChatGPT může udělat, že dokáže nahradit asistenta, lektora, hodinového manžela nebo špičkového kreativce. Možností je v podstatě nekonečno.

My jsme pro vás vybrali pár velmi konkrétních, které vám můžou alespoň naznačit, jak rozmanité služby pro vás ChatGPT dokáže zajistit. Ovšem s disclaimerem – tenhle nástroj od OpenAI v podstatě nemá smysl seriózně využívat v jeho bezplatné verzi, takže jestli to myslíte vážně, rovnou upgradujte na ChatGPT Plus (zhruba za pět set korun měsíčně).

Učitel a kolega

Vyzkoušejte ho při tvorbě strategií a zdokonalení argumentačních manuálů, umí totiž posloužit jako názorový oponent, který bude hledat slabé stránky vaší strategie. Stejně tak dokáže pragmaticky rozvrhnout práci na novém projektu nebo vytvářet myšlenkové mapy při řešení komplexních problémů.

Forbes Digital Premium