skip to main content

Ostrov pouze pro ženy. U břehů Finska vzniká hodně netradiční resort

Znáte to. Valí se na vás práce, točíte se v kruhu pracovních a každodenních povinností, až řeknete něco jako: „Kdybych tak mohla zmizet na opuštěný ostrov.“

Přesně to si řekla i IT technička Kristina Roth. Jenže pak udělala i to, že na takový idylický ostrov nejenže odjela, ale dokonce ho koupila a v červenci ho otevře i ostatním ženám. A jen ženám.

Čtěte také: Když druhým nestačíš. Jak sestry z Kanady pomáhají ženám k pohybu

Její ostrov SuperShe o velikosti 3,3 hektaru leží v Baltském moři u pobřeží Finska a bude nabízet ubytování 10 ženám ve čtyřech luxusních chatkách. Pokud už máte všeho dost, můžete si tak tady plně vychutnat pětihvězdičkový resort, který zahrnuje finskou saunu, lázně, každodenní wellness, fitness, jógu nebo meditaci.

Ostrov SuperShe

Idea společenství žen a women-only networku se zrodila v hlavě Kristiny Roth poté, co před dvěma lety prodala svou IT firmu Matisia Consultants a začala cestovat.

„Potkávala jsem ženy z celého světa a vyprávěla jsem jim svůj příběh. Ony mi řekly ten jejich a navzájem jsme se inspirovaly, i když jsme každá dělaly něco úplně jiného,“ říká.

Postupně se jí začal v hlavě rodit nápad,  založila společnost SuperShe a začala organizovat zábavné pobyty pro ženy v luxusních destinacích jako Havaj, na soukromém ostrově Necker Richarda Bransona nebo na britském souostroví Turks a Caicos.

„Chtěla jsem, abychom se bavily. Abychom si společně užily čas na kitu nebo při turistice, poznaly se a pak si případně pomohly,“ vysvětluje Kristina, která si moc dobře pamatovala nudné a kostrbaté akce pro ženy, kterých se ještě jako CEO své firmy musela účastnit.

Reklama

Interiér jedné z chatek na ostrově

A její příběh? Úplně na začátku přijela Kristina Roth se dvěma zavazadly do New Yorku, kde nikoho neznala, a se dvěma investory rozjela svůj IT byznys Matisia Consultants.

„Šla jsem do toho jen se svým laptopem a hlavou,“ vzpomíná dnes poté, co společnost vydělávala 65 milionů ročně, a přesto se neustále potkávala se spoustou lidí – především mužů –, kteří ji podceňovali.

„Typicky se mi stávalo, že jsem coby CEO měla schůzku s významným klientem, na kterou jsem měla přijít s několika muži. Jediné, co klient věděl, bylo, že přijde CEO a ještě někdo. Když jsme přišli, klient šel automaticky k jednomu ze starších mužů,“ říká Kristina, která situaci vzala s úsměvem, přesto jí ale zůstala v hlavě.

Když pak slyšela, že u pobřeží Finska je k mání ostrov, hned jí bylo jasné, že ho chce. I když na něm původně nebyla ani elektřina, ani voda.

Kristina Roth

Ovšem pozor, i když má její komunita SuperShe momentálně kolem 3 tisíc členek a jejich růžový profil na Instagramu říká, že jsou „ženy, které sdílejí žízeň po výjimečném a zdravém životě“, abyste se na ostrov dostaly, musíte projít výběrovým řízením, na kterém si vás Kristina osobně vybere.

To znamená, že byste měli mít nejen kolem 6 tisíc dolarů v kapse (v přepočtu asi 120 tisíc korun), ale také mít co nejzajímavější příběh a projít například i videopohovorem.

„Dostala jsem už 4 tisíce přihlášek, nejvíc od žen z Ameriky, Indie a Francie. Jejich příběhy jsou fascinující, je mezi nimi třeba žena, která utekla ze Severní Koreje, nebo malířka, která stále žije v Sýrii,“ přibližuje příběhy svých klientek a dodává, že nakonec u ní vždy vyhrává daná osobnost.

„Důležitá je pro mě povaha a úsměv, přece jen  jste na jednom ostrově, a to by měla být hlavně zábava,“ říká Kristina, jež do budoucna plánuje i jednodenní pobyty, které by měly být více přístupné třeba ženám, které cestují po Evropě, nebo místním Finkám.