skip to main content
Startupy

Pandemie ztrhala psychiku Čechů. Online terapie Hedepy nabírá dalších osm milionů

Zájem o terapii, především tu online, díky pandemii raketově narostl. To potvrzuje i český startup Hedepy, který nabízí psychoterapeutická sezení bez nutnosti osobního setkávání a za necelý rok svého fungování už zprostředkoval přes šest tisíc sezení. Trend podporují také investoři, kteří do jeho rozvoje posílají dalších osm milionů korun. 

Svůj současný podíl navyšují oba současní investoři Martin Rozhoň a Alexandre Reggio-Paquet. Nově se k nim přidává ještě Leoš Navrátil, který má mnohaleté zkušenosti s investicemi nejen do inovativních firem.

„Vidím velký potenciál ve zkvalitňování a především zpřístupňování psychologie lidem. Předtím člověk musel čekat na objednání k terapeutovi minimálně dva měsíce, Hedepy vám najde terapeuta na míru během čtyřiadvaceti hodin. To je pro mě zlomové,” říká andělský investor Martin Rozhoň, který o sobě tvrdí, že dlouhodobě investuje do projektů s dobrou karmou. 

Získané finanční prostředky mají putovat především na výdaje spojené s přidáváním nových služeb a expanzí do zahraničí, kde nemá podle svého zakladatele a CEO Lukáše Krčila platforma o nic menší potenciál než v Česku.

„Myslím, že se nám povedlo chytit správnou vlnu a usnadnit přístup k psychoterapii a duševnímu zdraví většímu počtu lidí. Možná i proto byl o Hedepy mezi investory takový zájem,” říká.

Reklama

„Vnímáme ale i další potřeby našich klientů a vidíme, že v Evropě je spoustu zemí, kde by Hedepy mohlo pomáhat podobně úspěšně jako u nás. Proto se v dalších měsících chceme soustředit na přidání úplně nového oboru a expanzi do dalších zemí,” dodává Krčil, který zároveň stojí za marketingovou agenturou Brain One. 

Hedepy funguje teprve od konce loňského léta, ale zato se mu daří rychle růst. Konkrétně o dvacet až třicet procent každý měsíc, což dokazuje, že tvůrci se svým řešením naskočili skutečně v tu nejlepší možnou dobu. 

Zatímco loni v září bylo možné si sezení sjednat s jedním ze zhruba deseti terapeutů, kteří jsou schopni vést terapii v češtině i angličtině, dnes jich má služba v nabídce přes sedmdesát a každý měsíc přibývají další. 

Terapie do firem 

Problémů s psychickým zdravím začalo masivně přibývat s pandemickou krizí, která téměř úplně zmrazila sociální život všech Čechů a na povrch tak vynesla nové problémy k řešení. Nestabilní psychiky svých zaměstnanců si v důsledku toho začaly všímat i firmy, které se na Hedepy už loni obrátily s prosbou o pomoc. 

Terapeutická sezení pro zaměstnance i jejich rodinné příslušníky se tak v posledních měsících stala důležitou součástí byznysu Hedepy a tvoří už patnáct procent všech provedených sezení. Do programu se může zapojit jakákoliv společnost s libovolným počtem zaměstnanců, kteří se na sezení přihlásí pomocí unikátního kódu a terapii mají zcela zdarma v rámci firemních benefitů.