skip to main content
Byznys

Peníze na burze teď tečou do lepší budoucnosti, říká v podcastu investor Ondřej Tomek

Forbes Byznys podcast - Ondřej Tomek (investor)

Akciové trhy přicházejí o tradiční pravidla popisující, co je to fundament a jak vypadá v číslech. Nastavuje se nový normál definovaný obrovským přetlakem peněz, které nemají kam jinam natéct než na burzu, popisuje Ondřej Tomek dění na akciovém trhu v posledních týdnech a dodává, že trhy jdou dolů jen při panice či hysterii, ovšem při jakémkoli náznaku, že panika opadá, se peníze opět začínají vracet.

„Sešla se pandemická krize, nemalé rabování ve Spojených státech, před kterým se jde prezident schovat do bunkru – a v ten samý den trhy vyrostou o jedno dvě procenta. To se ještě nikdy nestalo,“ zdůrazňuje Tomek, který Forbesu těsně před pandemií poskytl o investování velký rozhovor.

Reklama

Apple, Amazon, Microsoft, Google, Facebook, Netflix – všechny tyto tituly jsou na historických maximech nebo v jejich blízkosti. Tak jaká krize? Co se to děje s akciemi? To jsme v novém Forbes Byznys podcastu rozebírali s jedním z nejúspěšnějších českých investorů. 

Proč by Tomek už neinvestoval podle návyků Warrena Buffetta? Co se stalo s jeho portfoliem během krize? Jak se mu daří trefovat dna a vrcholy? Jaký je jeho nejoblíbenější akciový titul? Vyplatí se teď začít investovat na burze? A proč se zvyšuje míra paniky na burze? Poslechněte si nové vydání Forbes Byznys podcastu.