Má to vždy dvě strany. Může to být lesklé. Je to malé, dá se to schovat do kapsy. Má to historii, má to příběh. A hodnotu, která se o tisíce procent může lišit od té, která je na tom vyražená. Mince.

Milan Holub mincím propadl. Jeho firma KENDRO patří mezi nejvýznamnější firmy v Česku, a to přesto, že je na trhu jen šest let. Začal investovat do mincí ve chvíli, kdy jeho rodina prodala středně velkou strojírenskou firmu.

„Měli jsme pár mincí z dědictví, drahé kovy a vzácné mince nás fascinovaly vždy a mělo to částečně blízko k naší předchozí profesní činnosti, která nás živila, a přišlo nám, že je to správný způsob uložení peněz a diverzifikace rodinného portfolia.“

„Začátky byly kostrbaté, ale od té doby do toho šlapu a mince neberu jen jako uložení peněz nebo koníčka. Je to chytrá investice a taky kus krásného řemesla a historie, kterou si přinejhorším můžete vzít taky s sebou,“ říká.

Proč bych měl investovat do mincí? Jaké to má výhody?

Investování do mincí je převážně výhodné pro střednědobé a dlouhodobé investování. Historické i současné mince nebo medaile jsou typem aktiv, která investorům mohou pomoci optimálně diverzifikovat jejich portfolia mimo akcie, dluhopisy, nemovitosti a tím i snižovat případná rizika finanční ztráty. Zvláště pak vzácné historické mince a medaile mohou přidat do portfolia zajímavou rozmanitost a likviditu

Při sbírání mincí a budování sbírky platí, že čím vzácnější je mince, tím je cennější.

 A jaké to má nevýhody?