Kdyby svět fungoval tak, jak má (nebo spíš tak, jak jsme si za posledních sedm let zvykli), teď někdy by startovala osmá série Hry o trůny.

Protože má ale poslední řada tohohle fenoménu vyjít až v roce 2019, vybrali jsme pro vás několik televizních premiér, které by snad trochu mohly pomoct zmírnit abstinenční příznaky.

Na co se tedy dívat právě teď?

Čtěte také: Obamovi budou točit, co budou chtít. Pro Netflix

Patrick Merlose

Pětidílná minisérie, ve které si Benedict Cumberbatch vystřihl další roli arogantního muže se sklony k závislosti. Tentokrát neřeší případy s doktorem Watsonem, ale společně s postavou Patricka Melrose pátráme ve vzpomínkách na jeho dětství, které se prolínají se současností, kdy hlavní postava začíná nebezpečně připomínat svého otce alkoholika.

Cumberbatch stojí za zfilmováním knihy spisovatele Edwarda St. Aubina (který postavu Patricka Melrose napsal podle osobních prožitků) i jako producent. Zpracování vyniká smyslem pro velmi černý humor a satirický pohled na společnost. Bez toho by to ale ostatně nemohlo být britské drama.

Bude se vám líbit, jestli: Mezi vaše nejoblíbenější filmy patří Dobrý ročník s Russellem Crowem. Rádi si ke sledování televize otevřete láhev něčeho tvrdšího… a jestli vám (stejně jako nám) chybí Sherlock.

Sweetbitter

Klasický příběh jako z pohádky. Mladá, nezkušená a naivní dívka přijede do velkého města (New Yorku, jak jinak) a skrz různé situace a postavy začne poznávat rozmanitost života, lásku i první nástrahy. To vše tentokrát zabaleno do kulis luxusní restaurace, kam hrdinka nastoupí jako výpomoc.

Debutový román americké novelistky Stephanie Danler před dvěma lety způsobil velký ohlas, není proto divu, že televizní zpracování, ve kterém hlavní hrdinku ztvárnila britská herečka Ella Purnell, je květnovou očekávanou novinkou.

Bude se vám líbit, jestli: Milujete show o vaření, váš top film na nedělní odpoledne je Dokonalý šéf a jste na okaté brunetky.

Being Serena

Serena Williams je sportovní fenomén. Tenistka, která se nedávno provdala za spoluzakladatele Redditu Alexise Ohaniana, se kterým už má osmiměsíční dceru Alexis, se rozhodla pro HBO zdokumentovat své dětství a nejzásadnější okamžiky sportovní kariéry.

Pokud tedy chcete nahlédnout do soukromí slavné tenistky, máte tu nejlepší šanci.

Bude se vám líbit, jestli: Umíte i o půlnoci vyjmenovat všechny Sereniny grandslamy, jestli vás táta v dětství nutil hrát tenis a v televizi nejradši sledujete sport.

Fahrenheit 451

Scenárista a režisér Ramin Bahrani v produkci HBO zasadil slavný příběh knihy Raye Bradburyho 451 stupňů Fahrenheita do blízké budoucnosti připomínající současný svět, kterému vládnou nové technologie, politické boje a staré hodnoty se postupně mění na popel.

Herec Michael B. Jordan (ne, není to syn Michaela Jordana) hraje hlavní roli fanatického stoupence vládnoucí politické strany, který si ale postupně začíná uvědomovat, že strana, na kterou se postavil, možná není ta správná…

Bude se vám líbit, jestli: Máte dodnes pocit, že Equilibrium s Christianem Balem bylo nespravedlivě přehlížené, 1984 byla jediná kniha z povinné četby, kterou jste přečetli s nadšením, a tenhle song od Massive Attack je top ve vašem playlistu.

The Tale

Jeden z nejvíc očekávaných a diskutovaných televizních filmů tohoto roku, v němž hlavní roli ženy, které postupně začínají vyplouvat na povrch potlačené vzpomínky na dětství, kdy byla sexuálně zneužívána mladým párem, hraje Laura Dern.

Příběh, který kvůli hnutí #MeToo a #TimesUp rezonuje společností ještě víc než kdy jindy, odvysílá HBO 26. května.

Bude se vám líbit, jestli: Milujete Lauru Dern, líbilo se vám Mlčení jehňátek a rádi a často říkáte, že „Time is up“!