skip to main content
Restart

Pět podcastů, které vám pomůžou se sebou něco udělat

Podcasty jsou stále populárnější a určitě i vy máte několik těch svých, které alespoň sem tam posloucháte. Abyste třeba cestou do práce nebo při běhání zjistili, co je nového ve vesmíru foodies a v módě, co teď frčí mezi kreslíři japonské mangy, vyznali se v zákulisí domácí i světové politiky nebo si při venčení psa odpočinuli u true crime rekonstrukcí. 

Nejrůznějších podcastů je zkrátka spousta. My jsme pro vás teď vybrali pět globálně úspěšných projektů, které slibují pomoc na cestě za vaším lepším já. 

Happier

Co vám nejčastěji dokáže udělat radost? Když se nad tím zamyslíte, zjistíte, že to jsou většinou maličkosti. Že ráno stihnete všechno, co potřebujete, zvládnete si urovnat pracovní stůl nebo třeba zabavit děti. Že právě malé věci jsou klíč k tomu, abyste byli v životě spokojenější, ví moc dobře Gretchen Rubin, asi nejslavnější světová odbornice na štěstí.

Zkoumá ho ze všech možných stran a napsala o něm i několik bestsellerů. Ve svém podcastu, který pojmenovala jednouše Happier, se ale věnuje právě praktickým radám a tipům, co vyzkoušet, abyste se měli lépe. Každým dílem provází spolu se svou sestrou Elizabeth a rozebírají, jak se jim různé lifehacky a teorie (ne)osvědčily. Jestli jste teď zpozorněli, tak ano, trochu to připomíná Sama doma, ale na úplně jiné úrovni!

The Tim Ferriss Show

Další velkou seberozvojovou celebritou je Tim Ferriss, který si získal světovou pozornost zejména knihou Čtyřhodinový pracovní týden, kterou vydal už v roce 2007, a po sérii několika dalších čtyřhodinovek i titulem Nástroje titánů: Návyky a taktiky výjimečných osobností, miliardářů a světových ikon.

V podobném duchu se nese i jeho podcast The Tim Ferriss Show, kam si zve úspěšné osobnosti napříč obory a v profilových rozhovorech se z nich snaží kromě jejich příběhů vytáhnout i konkrétní postřehy, co jim pomohlo k tomu, aby dosáhly, čeho dosáhly – zvyky, triky, knihy a další. Mezi jeho poslední hosty patří třeba Madeleine Albright nebo legendární primatoložka Jane Goodall, mezi ty nejslavnější pak Arnold Schwarzenegger, Peter Thiel, Malcolm Gladwell a další. 

TED Talks Daily / TED Radio Hour

TED Talks jsou zdrojem informací snad úplně o všem a analýzy a rady, jak na sobě a se sebou pracovat, tvoří velkou část z nich. Víme to všichni, ne vždycky ale máme čas na to, abychom si sedli k počítači a spíkry při jejich přednáškách sledovali. Proto mají i TED Talks podcasty. Nejnovější talky najdete v sérii TED Talks Daily, základní otázky života, vesmíru a vůbec řeší TED Radio Hour. 

Reklama

The One You Feed

Tenhle projekt amerického odborníka na lidské chování Erica Zimmera má velký cíl – pomoct lidem pochopit, jak fungují tak složité věci jako emoce, psychická ne/pohoda nebo třeba bolest, a naučit se s nimi pracovat, abychom byli nejen o něco chytřejší, ale taky žili vyrovnanější životy. Jsou to velká slova a někomu to může připadat až moc, Zimmer ale ví, proč to dělá. V mládí si prošel závislostí na heroinu i životem na ulici, a co si budeme povídat, pochopit, co a proč se s námi děje, občas potřebujeme všichni. 

Optimal Living Daily

Sháníte pravidelnou denní dávků tipů, co se sebou vyzkoušet, ale nemáte čas je číst? Rozhodně nejste sami a přesně kvůli tomu vznikl projekt Optimal Living Daily. Nenabízí žádné rozhovory, ale jednoduše předčítá to, co na téma osobního rozvoje, zdraví nebo byznysu napsal někdo jiný. Ať už jde o populární rady z blogu, nebo o hlubší postřehy z knih, ve svižných a nepříliš dlouhých dílech tu každý den můžete získat několik zajímavých podnětů.

Forbes Podcast

Znáte lepší motivaci než inspiraci? My ne, a proto se vám snažíme inspiraci servírovat každý den, často i ve formě podcastu. Takže až si vyřešíte své denní návyky, zjistíte, jak pracovat s emocemi a co nejvíc pomohlo Arnoldu Schwarzeneggerovi, zaposlouchejte se do příběhů úspěšných českých podnikatelů a nejen jich. Motivace v nich najdete víc než dost. A pokud se vám naše podcasty líbí, hlasujte pro ně v anketě Podcast roku!