Před několika měsíci dokončil magisterská studia na VŠE a hudbě se začal věnovat naplno. Za tu dobu si stihl zahrát na prestižních akcích pro značky Valentino či Boss nebo pro italskou Pradu. U luxusních fashion eventů vše ale teprve začíná.

Pianista jen během podzimu obohatil svým koncertem akce, jako bylo předávání prestižních vědeckých cen Neuron, konference Gabora Matého v Lucerně nebo udílení cen Czech Top 100.

Spojení tradice a talentu

Vesely je již téměř deset let ambasadorem věhlasné značky výrobce klavírů a pianin, firmy Petrof.

„Vždycky jsem měl podnikavého ducha a věřím, že za tuhle spolupráci jsme vzájemně rádi už řadu let. Nestíháme se tolik vídat, ale i tak jsme jedna velká rodina, která se na sebe může vždy spolehnout. Honzovu tvorbu sleduji již od jeho útlého mládí a moc mu fandím,“ říká ke spolupráci Zuzana Petrofová.

„Od té doby, co jsme dělali rozhovor do Forbesu, se v mé hudební kariéře mnohé změnilo,“ říká Jan Vesely. Dokončil studium na vysoké škole a v září minulého roku se hudbě začal věnovat naplno.

Zahájil například spolupráci s violoncellistkou Terezií Kovalovou, se kterou tvoří duo Klavicello. Jejich první dva loňské koncerty Spheres of String se vyprodaly rychle. Nedlouho poté zaplnili i Petrof Hall, kam přišlo téměř 500 posluchačů.

Prada, Valentino a Boss

Od podzimu minulého roku si mladého pianistu bookují na privátní akce velké módní značky, jako Valentino nebo Boss. „Nejnáročnější zatím byla soukromá zážitková večeře pro klientelu firmy Prada v pětihvězdičkovém The Mozart Hotel Prague,“ vzpomíná Vesely, který uspěl v milánské centrále značky ve výběru několika umělců. „Mile mě to překvapilo,“ přiznává.

„V naší režii byl nejen samotný koncert včetně jeho organizace, ale i příprava celého originálního konceptu eventu, kde jsme tematicky propojovali oblast hudby, gastronomie a módy. Byla to výzva, ale skvělá příležitost pro realizaci takto velkolepého eventu. Zvlášť pro značku, jakou je Prada,“ vysvětluje Veseleho třiadvacetiletá manažerka a organizátorka koncertů Aneta Hüblová.

Každý chod večeře byl pečlivě vybírán tak, aby korespondoval s jednotlivými skladbami. Například před vídeňským Mozartovým předkrmem zazněly tři Mozartovy sonáty. Současná hudba se dokonale propojila se zvolenými tématy, moderními drinky i dezertem. „Poslední, ohnivý chod byl spojen již s filmovou hudbou,“ usmívá se Jan Vesely.

Hudba jako klíč k emocím

Projekt koncertů pro svatby se teprve otevírá, ale už v tuto chvíli Jan vystoupil nejen na svatbě na Pražském hradě, ale i na svatbě své dlouholeté přítelkyně Taťány Makarenko, prezidentky soutěže Miss Czech Republic.

„Momentálně se chystáme nabídnout podobné zážitkové hudební programy i pro širokou veřejnost,“ prozrazuje umělec, jehož koncerty je možné si rezervovat na webových stránkách. Vystoupit může jak sólově, tak v duu s Terezií Kovalovou a dalšími umělci, se kterými spolupracuje. 

Hudební programy pro akce jsou výjimečné nejen samotnou hudbou, ale i individuálním konceptem, navrženým v souladu s unikátním charakterem každé svatby či eventu.

„Klienti si budou moct vybrat jednoduše nejen skladby a kombinaci nástrojů a umělců, se kterými vystoupím, ale i mé outfity a barvu klavíru Petrof, který můžeme zajistit pro jakékoli místo.“

Láska k hudbě nestačí

„Pokud chcete vstoupit do hudebního odvětví, musíte si být jisti, že jste schopni ze sebe vydat maximum. Samotná láska k hudbě nestačí,“ říká Jan Vesely, jehož cílem je koncertovat stále častěji v zahraničí.

„Díky hudebnímu nástroji je to snazší, hudbě rozumí publikum kdekoli na světě,“ usmívá se. „Kromě seznamování se zahraničním trhem díky firmě Petrof nabírá na hudebních konferencích kontakty pro expanzi s koncerty a festivaly v dalších státech Evropy i moje manažerka Aneta Hüblová,“ dodává.