skip to main content
Módní byznys

Pietro Filipi má nového vlastníka i šéfa. Stává se jím investor Michal Mička

Je to čtvrt roku, co jsme psali o tom, že dvojka na českém trhu s módou Pietro Filipi, kterou založil podnikatel Petr Hendrych před 24 lety, je na prodej. A dnes už je jasné, kdo se stane novým vlastníkem. Bude jím třicetiletý investor Michal Mička, v poslední době známý svým venture fondem Incomming Ventures.

Současnou akvizici provádí ale se svým dalším vehiklem, společností C2H private equity investující do zaběhlých společností.

A právě tato firma koupila 80 procent české módní značky. Hodnotu investice nesdělila, omezila se jen na vyjádření, že celá transakce je ve „výši několika desítek milionů korun“, které by měly Pietru Filipi zajistit konkurenceschopnost nejen na českém trhu.


Michal Mička, nový CEO Pietro Filipi

„Chceme posunout především kvalitu produktů a také technologie. Až upevníme postavení na českém trhu a vybudujeme kvalitní online zázemí, rádi bychom rozšířili naše zastoupení na zahraničních trzích,“ říká Michal Mička, zakladatel společnosti C2H, který se v české módní firmě zároveň posouvá do pozice CEO.

Reklama

Jedním z hlavních důvodů, proč se dvaapadesátiletý podnikatel Petr Hendrych snažil prodat část nebo celou firmu, byly finanční potíže, do kterých se Pietro Filipi v posledních dvou letech dostal. Loňský obrat se totiž firmě meziročně propadl z 543 milionů korun na 478 milionů a zisk EBITDA poprvé klesl do záporných čísel – loni firma prodělala před zdaněním, úroky a odpisy 1,3 milionu.

Nový majitel se chce soustředit na proměnu Pietro Filipi v moderní a technologickou společnost připravenou reagovat na potřeby trhu nejen v offlinu, ale především v online světě. Mička plánuje stabilizovat prostředí uvnitř společnosti a přitáhnout do firmy ty nejlepší lidi z oboru.


Petr Hendrych, zakladatel Pietro Filipi

„My jsme se rozhodli jít cestou evoluce, ne revoluce. I z toho důvodu ve společnosti i nadále zůstává Petr Hendrych, jehož zkušenosti pro nás budou velmi důležité,“ dodává Mička.

Michal Mička je jako investor rozkročen na třech nohách. V posledních dvou letech buduje fond Incomming ventures se zaměřením na investice v oblasti e-commerce. C2H Private Equity pak primárně investuje do zaběhnutých firem a třetí odnož C2H Real Estate investuje do nemovitostí.