O Italech se říká, že v létě tančí a v zimě spí. No a v mezičase vymýšlejí věci, které nám dělají život příjemnějším. Italské kabelky a brašny Piquadro jsou přesně takové a kromě Paříže, Milána nebo Londýna je seženete i v Praze.

Bylo mu 22 a studoval technickou univerzitu, když se Marco Palmieri rozhodl založit malou dílnu na výrobu kožených doplňků.

Deset let vyráběl převážně kabelky pro takové značky, jako jsou Prada nebo Louis Vuitton. Po deseti letech spatřila světlo toskánského slunce jeho vlastní značka Piquadro, která se od konkurence zásadně odlišovala nejen designem a funkčností, ale také akcentem na nové technologie. Ty totiž Marco miluje, stejně jako architekturu.

Dvacet let od vzniku značky najdete jeho výrobky po celém světě, módní metropole nevyjímaje. V roce 2013 otevřel první butik v Paříži na hlavním nákupním bulváru Rue Saint-Honoré, o rok později první flagship store v Londýně a před dvěma lety se  značka objevila v New Yorku a také v Praze. Kromě toho už deset let svítí nápis Piquadro na milánské burze.

Brašny 4.0
V Piquadru není nic samoúčelné, a protože už víte, že Marco Palmieri miluje technologie, jsou tedy i jeho výrobky k technologiím „přátelské“. Koupili jste si nový iPhone X? Buďte si jistí, že Marco znal jeho rozměry dřív, než se v USA prodal první kus, aby na něj ušil tu správnou kapsu.

Jasným důkazem zaujetí pro technologie je kolekce Sartoria z roku 2011, která byla navržena speciálně pro uživatele iPadů první generace. Jak často jste hledali klíče a říkali jste si, kéž bych si na ně mohl/a zavolat? Díky přívěsku Connequ se zabudovaným čipem už můžete.

Základ úspěchu leckdy tkví v detailech, a proto každý detail výrobku podléhá přísným testům, než je předložen zákazníkovi k ostrému testu. Brašny Piquadro nejsou určeny lidem, kteří tráví půl roku na jachtě v Karibiku, ale vytíženým manažerům a manažerkám, kteří nemají čas hledat v kabelce klíče nebo mobil.

Kromě toho vyjadřují originalitu a eleganci italského stylu s jejich funkčním a na první pohled rozpoznatelným designem. Ovšem Piquadro znamená mnohem víc. Na spolehlivost se myslí již při výběru materiálů, při návrzích uspořádání interiérů a samozřejmě při samotné výrobě. Životní styl se zrychluje, asi už i v Itálii, a Marco se ho svými návrhy snaží dělat méně hektickým a více „dolce vita“. Aneb jak sám říká, „navrženo pro podnikání“.

Zajímavou vlastností výrobků Piquadro je to, že tolik nepodléhají módním trendům a nemění tak často svůj vzhled, jako tomu bývá u jiných značek. Právě konzervativní přístup spolu s výběrem kvalitních materiálů má za následek, že výrobky nestárnou a prakticky nepoznáte to, čemu se v Česku říká patina. Pokud hledáte neotřelý investiční artikl, zkuste popřemýšlet o Piquadru.

Dámy prominou
Až  70 procent produkce je určeno mužům. Když se zeptáte, jak vypadá typický zákazník, dozvíte se, že je to muž v dobře padnoucím obleku a ve věku, kdy se na skráních začínají objevovat první šediny (tedy cca 35+). A je to velmi zaměstnaný muž, možná bude mít kruhy pod očima, ale v každém případě bude mít tu správnou brašnu.

Každopádně v poslední době stále častěji objevují přednosti Piquadria i mladší ročníky. Ptáte se, kam se podělo těch 30 procent? Ne, v Piquadru si nedělají zásoby pro sebe, třetina produkce je určena ženám, které jsou stejně vytížené, jenom to díky kvalitnímu make-pu umějí rafinovaně skrývat.

U žen se Marco zaměřil zejména na přehledné vnitřní uspořádání a důmyslná řešení, jako jsou „suchá“ kapsa na deštník nebo vestavěná powerbanka pro dobíjení mobilního telefonu.

Když Marco vypráví, skoro nevěříte, že mluví o výrobě brašen. Všechny jeho výrobky jsou výsledkem pozoruhodného vývoje a řadu novinek si firma nechala patentovat. I sebemenší detail je navržen interním návrhářským týmem, který zná hodnoty značky.

Piquadro navíc spolupracuje s nejvýznamnějšími designérskými školami doma i v zahraničí. Mladá kreativita je důležitým zdrojem inovací a mladí návrháři mají příležitost ukázat svůj potenciál. Piquadro je synonymem nadčasového designu propracovaného do nejmenších detailů, elegance a funkčnosti. Pyšní se také unikátními bezpečnostními systémy a přehlednou vnitřní organizací.