Stála jsem u dřezu, otráveně myla nádobí, když mi na zadku přistálo plácnutí. Jo, to chlapské! Otočím se a koukám na šibalský pohled svého táty. „Tohle už nikdy neuděláš!“ vypálila jsem ultimativně.

Šibala v očích vystřídal údiv. Upřímný, nechápavý pohled táty, který mi možná chtěl říct: Ty už jsi ale velká holka! Bylo mi 16 let. Neřekli jsme si k tomu ani slovo. A teď o tom mluví celý svět. Ženy skrz hnutí #MeToo volají: Tohle už nikdy neuděláš!

Jak instinktivně jasno mi bylo v šestnácti, tak nejasno mám dnes. #MeToo na mě křičí za všech stran.  Nevím, co si o tom myslet. Čtu ty tisíce najednou vyplavených příběhů žen z celého světa, které jejich šéfové nejen plácali po zadnicích a ony tehdy nenašly odvahu dát jim facku, žalovat je… Přišly by o místo, o přízeň, o roli ‒ nejspíš.

S #MeToo to jde! V Americe v obrovské kampani. A u nás? Češky a Češi mlčí. Kampaň #MeToo se probírá v médiích akademicky. Nás to ve Forbesu zajímá – živě, autenticky, osobně. I proto jsme kampani dali v tištěném speciálu FORBES WOMAN, který je právě v prodeji, velký prostor. Zajímá nás i váš názor!

Chci koupit Forbes Woman »

  1. Slyšeli jste ve svém okolí příběh ženy/muže, kteří podlehli sexuální agresi své/ho nadřízené/ho a měli z toho nějaké výhody?
  2. Stalo se to možná i vám…
  3. Bude mít #MeToo to jde dopad na budoucí vztahy mezi muži a ženami na pracovišti?
  4. A dopadne i na mimopracovní vztahy? Jak?
  5. Co za tichem okolo #MeToo v Česku tušíte? Stud? Apatii? Nezájem?
  6. Měl/a byste odvahu případnou sexuální agresi v zaměstnání zveřejnit?
  7. Co byste od toho očekával/a?
  8. Ženy, snesete, aby vás nadřízený plácnul přes zadek?
  9. Muži, odoláte lehce jasně zištné koketerii ženy?

Třeba vás leccos u těchto otázek napadlo nebo byste chtěli říct něco docela jiného. Pojďme to spolu rozjet – napište mi na marcela.pechackova@forbes.cz.