skip to main content

Platina a diamanty v ložnici: nejluxusnější sexuální hračky na trhu

Ještě před časem by představa sexuálních pomůcek za miliony dolarů mohla působit směšně. Jenomže s rozmachem sektoru zboží pro dospělé a společenským uvolněním už si lze dopřát absolutního luxusu i v té nejintimnější oblasti.

Přesně na to spoléhal australský klenotník Colin Burn, když se před více než 20 lety rozhodl vytvořit nejdražší vibrátor na světě. „Pearl Royal“ je vyroben z ryzí platiny, 70karátových bílých diamantů, vzácných růžových diamantů, safírů a perel. Jeho cena se odhaduje na 1,8 milionu dolarů a prohlédnout si ho můžete na výstavě v ACCA Gallery v Beverly Hills.

Jedním ze základů Burnovy touhy vnést luxus do odvětví, které na první pohled působí trochu nízce, byla snaha dokázat, že i sexuální hračky mohou mít tu nejvyšší úroveň. V jednom z rozhovorů vzpomínal, jak byly všechny pomůcky, se kterými se do té doby setkal, odfláknuté a laciné.

Reklama

„Vibrátory sloužily jenom jako zlepšováky manželství. Šlo o spotřební produkty, ne něco, co si člověk užije po všech stránkách,“ vysvětloval. Po průzkumu trhu dospěl k názoru, že nenabízí nic, co by on jako klenotník mohl popsat jako luxusní. A vzal tenhle nedostatek jako výzvu navrhnout pomůcku, která bude kvalitní a vyrobená z drahých kovů a kamenů. Pro zákazníky, kteří si dokážou něco takového užít.

Královská rozkoš

Burn se inspiroval korunovačními klenoty ze všech koutů světa. Snahu evokovat královské pocity má i britská značka Fornicouture. Její hračku „Fuji“ za 1200 dolarů tvoří na jednom konci skleněné dildo a na druhém konci bičík z klokaní kůže. Rukojeť údajně vytvořil mistr, který vyrábí biče i pro britskou královskou rodinu.

Multifunkční Fuji od Fornicouture
Reklama

Zatímco zákazníků, kteří si potrpí na luxus, je dost, přesvědčit je, aby své peníze investovali v oblasti, která pořád může působit trochu nepatřičně, není snadný úkol. Možná právě proto se americká šperkařka žijící v Paříži Betony Vernon rozhodla své výrobky propagovat jako „erotické šperky“. Její masážní prsten „Seven Pearls“ stojí 1900 dolarů a seženete ho ve variantě ze stříbra či zlata s perlami nebo stříbrný se zlatými korálky.

Seven Pearls od Betony Vernon

Pokud by snad někdo váhal, jak se tato pomůcka liší od běžného šperku, autorka přikládá i návod. „Nasaďte si prsten na prostředníček své dominantní ruky, otočte perly dovnitř do dlaně a užijte si inovativní předehru.“

Někdy však není potřeba vymýšlet nic speciálního: vibrátor INEZ od značky Lelo má stejný tvar, velikost i většinu funkcí jako jeho silikonová verze. Jen je ze 24karátového zlata a stojí 12 800 dolarů. Ke slávě mu pomohla herečka Gwyneth Paltrow, když ho zařadila na seznam „neobyčejných sexuálních hraček“.

Čtyřiadvacet karátů rozkoše, to je INEZ.

Své fanoušky si produkt určitě našel: „Pokud si to můžete dovolit, ta rozpustilost z uspokojení zlatem se vyplatí do poslední penny,“ píše jeden ze zákazníků ve své recenzi. Co může být luxusnějšího než dildo ze zlata?

Reklama
Reklama