Nadnárodní realitní společnost Christie’s představila svoji vizi na vybudování soběstačných a ekologických soukromých ostrovů po celém světě. Zajímat by mohly klienty, kteří hledají výstřední a unikátní domov.

Čtěte také: Jedny hodinky pro muže i ženy. Klasika od Cartiera slaví sto let

Projekt Amillarah umožní svému majiteli nechat vybudovat soběstačný ostrov a vybrat jeho polohu kdekoliv na světě. Značky poskytující luxusní služby si často zakládají na tom, že svým zákazníkům splní veškerá přání, a Christie’s společně se svým partnerem Dutch Docklands hodlají pozvednout nabídku přepychového bydlení na novou úroveň.

„Partnerství s Dutch Docklands skvěle sedne do naší strategie,“ říká Michael Sherman, viceprezident podnikové komunikace Christie’s v New Yorku.

Soukromý ostrov, který můžete nazývat svým vlastním, zní jako představa z říše fantazie či celoživotní sen, který se v projektu Amillarah mění v realitu.

Plovoucí rezidence navrhuje slavný nizozemský architekt Koen Olthuis, který byl zařazen časopisem Time do žebříčku nejvlivnějších lidí planety.

Ostrovy nevytváří žádný negativní vliv na životní prostředí, neohrozí je zvedající se hladina moří a navíc vytváří přirozené prostředí pro podmořský život. Jsou soběstačné a vybavené nejmodernějšími technologiemi. Na vodní hladině se chovají stabilně a základna je postavena tak, aby vydržela mnohem víc než 100 let.

Dutch Docklands založili v roce 2005 Paul H.T.M. van de Camp a Koen Olthuis. Tahle inovativní společnost je založena na zkušenostech ve vodní technologii v Nizozemsku. Holanďané byli stovky let světovými přeborníky v technologiích zabývajících se bojem s vodním živlem, což je také důvodem, proč tak skvěle zapadli do projektu na výstavbu luxusních plovoucích ostrovů.

K tomu navázala Christie’s spolupráci se slavným oceánografem Jeanem-Michelem Cousteau. Dohromady tvoří perfektní tým.

Dáváte přednost romantickému ostrovu plnému zeleně, vlastnímu tropickému ostrovu s bělostnými plážemi nebo modernímu ostrovu v městském stylu? Volba je jen na vás. Vytvořte si svůj vlastní malý ráj, kdekoliv je vám libo. Můžete si sami zvolit nejen velikost, tvar a styl svého plovoucího obydlí, ale také vybrat jeho umístění. Miami? Maledivy? Dubaj? New York?


MALEDIVY

V jedné z nejkrásnějších lagun na Maledivách vytváří společnost spolu s maledivskou vládou 10 soukromých ostrovů Amillarah. Dechberoucí laguna je vzdálená jen 25 minut lodí od letiště. Ostrovy budou navrženy s důrazem na co největší soukromí a luxus, což zajistí jejich vlastníkům dokonalý únik od běžného života.

DUBAJ

Společnost podepsala smlouvu s realitní společností OQYANA na 33 soukromých ostrovů Amillarah v rámci projektu Světové ostrovy v Dubaji. Smlouvu podepsali v Dubaji Ali O Alghannam, šéf OQYANA Real Estate, a Paul van de Camp, ředitel Dutch Docklands, za přítomnosti Zeyada Abdullatifa Janahiho, předsedy OQYANA.

MIAMI

První soukromé ostrovy Amillarah v USA se budou rozkládat na 175akrovém jezeře spojeném s Inter Coastal a Severoatlantickým oceánem. Třicet soukromých ostrovů – a jeden s VIP vybavením – poslouží bohatým a slavným z horní vrstvy obyvatel Miami a dodají jim něco, čím se mohou chlubit. Soukromá loď, sluha i trénovaný personál zajistí úžasný pobyt. Ostrovy v Miami navíc budou obklopeny prvotřídními restauracemi, obchody i dalšími místy pro zábavu a noční život.