Dočetli jste všechny knížky na léto a teď nevíte, po čem sáhnout dál? Zeptejte se těch, kteří vás v životě inspirovali nebo které obdivujete, radí autor knih Ego je váš nepřítel a Překážka je výzva Ryan Holiday na publikační platformě Medium

Když se zeptáte člověka, který vám imponuje, budete mít téměř vždy jistotu, že vám doporučí knížku, kterou si zamilujete i vy, míní Holiday. Pochopíte, co je pro danou osobu důležité, jaké má priority, a hlavně – co ji zajímá. A pokud je to člověk, se kterým se vídáte pravidelně, přibude vám minimálně jedno téma ke konverzaci.

Je jedno, jestli se zeptáte své maminky, dědečka, nebo jestli budete pátrat po tom, co čte Barack Obama. Jde o to, abyste druhé poznali i jinak než jen skrze osobní kontakt.

Ptát se můžete následovně:

* Kterou knihu bys rád přečetl ve svém životě dříve?

* Která kniha ti pomohla v kariéře?

* Existuje kniha, která ovlivnila to, jak přemýšlíš?

* Jaká je tvá vůbec nejoblíbenější kniha?

* Kterou knihu by si podle tebe měl přečíst každý?

Mimochodem, pokud vás zajímá, která kniha ovlivnila Petru Kvitovou nebo třeba Yemiho A. D., podívejte se do naší rubriky Forbes Book Club. Kterou  knihu byste doporučili vy, nám napište na jakbytlepsi@forbes.cz nebo se o to podělte v naší facebookové skupině. Mimochodem, už odebíráte náš nedělní newsletter?