Nýdrlovi dlouho snili o plavbě kolem světa. Když za stovky milionů korun prodali své reklamní impérium Kindred Group, nastal konečně čas si tenhle sen splnit. Jenže ten se v jednu chvíli proměnil v noční můru.

Začalo to večírkem v Bluelightu. Skončilo ztroskotáním v Karibiku. Sen o obeplutí Země se zrodil jedné červnové noci na narozeninové oslavě. Pavla a Michal Nýdrlovi se narodili oba 22. června a brzy zjistili, že společného toho mají mnohem víc. Třeba lásku k lodím a moři.

Když se před devíti lety potkali na afterparty v malostranském baru, napadlo je ještě tu noc vyrazit na plachetnici na Slapy. Tam Pavla vyslovila přání, že by se ráda vydala lodí na cestu kolem světa. Michal se toho chytl a od té doby řešili jen, jak se dají dohromady a společný sen si splní.

Nebylo to ale poprvé, co spolu pluli na lodi. Oba pracovali v reklamě a Michal lákal Pavlu do své firmy.

„Potvrdila jsem práci jinde. Ale Michal byl neodbytný. Už jsem nevěděla, co mu říct. Tak jsem nadhodila, že potřebujeme posádku do Karibiku a že k němu půjdu pracovat, jestli popluje s námi. Vůbec mě nenapadlo, že by na to kývl. Ale je takový blázen, že do toho šel. Musela jsem tak zrušit domluvenou pozici a přijmout jeho nabídku,“ vzpomíná Pavla Nýdrle.

Chcete číst dále? S předplatným Premium od 139 Kč měsíčně můžete číst neomezeně.

Předplatit Premium