skip to main content
Nemovitosti

Dál na západ. Accolade rozšiřuje síť a míří do Nizozemska

Milan Kratina, CEO nemovitostní skupiny Accolade, tuhle novinku nakousl už před měsícem v našem Byznys podcastu. Teď se však jeho slova stávají realitou. Accolade míří na další trh, v pořadí už pátý. Ani ne po dvou měsících tak následuje dalšího významného hráče v oblasti logistiky – CTP, který svůj vstup do Nizozemska oznámil v půlce března.

Investice je podle Kratiny logickým krokem v diverzifikaci portfolia směrem do západní Evropy a navazuje na vznik moderních komplexů v nedalekých německých městech Bochumi a Alsdorfu. 

Reklama

„Jsem rád, že po stabilizaci sítě 36 parků ve střední Evropě a Německu jsme se vydali na dynamicky se rozvíjející trh, který svými podmínkami pro investory i firmy nabízí opravdu ideální příležitost na další rozvoj,“ říká Kratina, podle kterého je dlouhodobým cílem společnosti zajistit prvotřídní a udržitelnou infrastrukturu pro moderní podnikání po celé Evropě.

Reklama

Více než miliardu korun společnost nejprve investuje do logistického parku o rozloze 43 tisíc metrů čtverečních, a to v Roermondu poblíž stotisícového města Venlo. To leží blízko německých hranic, a je tak na dosah industriálních a obchodních center v Düsseldorfu a Kolíně nad Rýnem.

Poblíž se nachází také potřebná infrastruktura, jako je hustá síť dálnic, železnice či dva lodní terminály na řece Máze. Kromě hodinu a půl vzdálených nákladních přístavů Rotterdam a Antverpy se do šedesáti minut jízdy nacházejí také čtyři mezinárodní letiště: Eindhoven, Düsseldorf, Weeze a Kolín nad Rýnem.

„Z hlediska atraktivity pro firmy se v dojezdové vzdálenosti do dvou hodin nachází více než 46 milionů zákazníků. Hlavně díky těmto faktorům je i náš areál ideálním místem pro distribuci a logistiku třetích stran, která je právě v době globální expanze e-commerce významným faktorem úspěchu,“ vysvětluje Kratina.

Právě oblast Venlo bývá pravidelně řazena mezi nejvýznamnější logistické oblasti v Nizozemsku, ale také v celé Evropě. Uskutečnila se zde také polovina z deseti největších logistických transakcí roku 2019 celkem za čtyři sta milionů eur.

Reklama
Reklama