Nedostatek zaměstnanců netrápí jen výrobní podniky, ale i firmy pohybující se ve službách a personalisté si čím dál častěji lámou hlavu nad tím, jak nejlépe nalákat talenty pod křídla své firmy. A jejich snahy často míří i k nové generaci, která právě opustila školu. I proto se tomuto tématu věnuje letošní ročník soutěže o nejlepší kancelář v Česku s názvem Zasedačka roku.

Čtěte také: BlueLink, Avast a STRV. Podívejte se do nejlepších kanceláří v Česku

„Doba se výrazně posunula a inovativní kanceláře se stávají benefitem a místem pro pohodovou práci zaměstnanců. V letošním ročníku soutěže jsme se proto rozhodli zaměřit na personalisty, kteří by se měli na příjemném kancelářském prostředí, a tím související spokojenosti zaměstnanců také podílet a na studenty, kteří se budou v kancelářích potkávat, sdílet je a vzájemně v nich spolupracovat,“ říká Petra Lávičková, Head of Corporate Marketing & PR společnosti CBRE, která je organizátorem soutěže.

V projektu CBRE Zasedačka roku mohou letošní účastníci soutěžit vdevíti kategoriích, kde jsou i dvě nové  „Malá kancelář“, která hodnotí kanceláře do 50 zaměstnanců a 500 metrů čtverečních a kategorie „Architektonický návrh“, kterou odborně zaštiťuje ČVUT, katedra architektury. Předsedkyní poroty je architekta Eva Jiřičná.

Projekty se do letošního už čtvrtého ročníku soutěže, která vznikla v Česku a úspěšně se realizuje i v Rakousku, Slovensku, Polsku a Rumunsku, mohou hlásit až do 31. října. Finalisté budou oznámeni v listopadu 2017 a v únoru 2018 proběhne slavnostní předání cen vítězům.