skip to main content

Příběh šéfa Fundliftu: z problémového studenta úspěšným finančníkem

Příběh šéfa Fundliftu: z problémového studenta úspěšným finančníkem

Když Radka Musila před několika lety lákali, aby po studiích na London School of Economics zůstal v zahraničí a začal kariéru v některém ze světových bankovních obrů, on se rozhodl vrátit do Česka. Mnohem víc ho totiž lákalo zapojit se do tehdy vznikající finanční skupiny Roklen.

„Nechtěl jsem sedět za kompem a dělat excelové tabulky,“ říká devětadvacetiletý finančník a člen našeho letošního výběru mladých talentovaných lidí Forbes 30 pod 30, který je dnes v Roklenu partnerem. Nejdřív se věnoval poradenství při fúzích a akvizicích a před dvěma a půl lety dostal na starosti novou investiční crowdfundingovou platformu Fundlift.

Reklama

K dnešnímu dni už Radkův Fundlift zafinancoval 43 projektů (úspěšnost projektů se pohybuje kolem 90 procent) a minulý týden překročil symbolickou hranici čtvrt miliardy korun.

Jaké výhody má studium v zahraničí a jak se na něj připravit? Jak funguje investiční crowdfunding? Jaký projekt Fundlift rozjel s NWT Martiny Vítkové, tváře z listopadové obálky Forbesu? A kdy nás čeká další finanční krize? Poslechněte si celý rozhovor.