Česká sportovní platforma Livesport miliardáře Martina Hájka má za sebou rok plný investic a také náboru lidí. A letos se chce kromě poskytování sportovních výsledků soustředit na rozvoj své další nohy, kterou je vedle jejího hlavního datového produktu Flashscore i zpravodajství ze sportovního prostředí s názvem Flashscore News, v Česku s počeštěným Livesport Zprávy.

„Firmu jsem našel v přerodu. Do roku 2021 byla firma založená na excelentním datovém sportovním servisu. Minulý rok došli zakladatelé k rozhodnutí, že udělají zásadní změnu a začali budovat mezinárodní redakci,“ říká od ledna nový CEO Livesportu Pavel Krbec s tím, že soustředit se bude i na monetizaci obsahu.

Krbec do Livesportu přišel z ředitelského křesla pojišťovny Rixo, bohaté zkušenosti z IT má ale například z IBM a jako šéf onlinu pracoval pro Home Credit nebo pro Skupinu Nova. Své televizní zkušenosti ale bohužel nevyužije v rozvoji Livesport TV, která s novým rokem definitivně skončila.

„Aby televize měla význam, museli bychom stavět celosvětovou sportovní televizi, což by bylo extrémně drahé,“ vysvětluje Krbec s tím, že Livesport bude i tak přinášet videoobsah ze sportovního prostředí například ve formě rozhovorů.

Jak se Flashscore News liší od projektu FlashNews, který vedl bývalý novinář Filip Horký a který skončil loni na podzim? Jak se Livesportu daří po finanční stránce? A na jaké novinky se uživatelé Livesportu mohou v brzké době těšit? To vše se doslechnete v aktuálním Forbes Byznys podcastu.