Eva Josefíková patří ve své generaci mezi nejnadějnější herecké talenty. Ve svých 27 letech má na svém kontě nominaci na Českého lva za film Fair Play (2014), vedle filmových střídá i zajímavé televizní a divadelní role a pustila se také do dabingu – momentálně už podruhé propůjčuje svůj hlas postavě Rey v nových Star Wars.

Přitom když jela Eva před necelými deseti lety na přijímací zkoušky na DAMU, bylo to prý opravdu jen na zkoušku.

„Nebyla jsem na začátku ani nervózní. Prostě jsem se naučila ty dva potřebné texty a s kamarádkou z dramaťáku jsme vyrazily do Prahy na výlet. V druhém kole už na mě nervozita trochu dopadla, a teprve po třetím kole, které se mi vůbec nepovedlo, jsem byla smutná, že to asi nevyjde,“ vzpomíná v dalším díle ze série podcastů Forbes 30 pod 30.

Jenže ono to nakonec přece jen vyšlo. Eva pak debutovala už během studií rolí feťačky ve filmu Piko režiséra Tomáše Řehořka, hned poté ji obsadil do role princezny v pohádce Čertova nevěsta Zdeněk Troška. „Vtipné je, že jsem v tom filmu předabovaná,“ směje se. „Bylo to v prvním ročníku na DAMU a vzhledem k tomu, že pocházím z Moravy, byl prý jeden z hlavních důvodů počet moravismů v mém projevu. Dnes si je naopak už zase trošku pěstuju.“

O divadle i filmu, o objevené lásce k cestování i o pokoře k herecké profesi jsme si s Evou Josefíkovou povídali v dalším dílu našeho podcastu věnovaného mladým talentovaným Čechům a Češkám Forbes 30 pod 30.

Další díly z této série podcastů si můžete poslechnout zde.