skip to main content
Podcast byznys

Podcast s Ondřejem Bartošem o TV šílencích, inspiraci i Silicon Valley

Forbes Byznys podcast: Ondřej Bartoš (Credo Ventures)

Málokterého českého investora lidé poznají, když proti nim jde na ulici. Díky svému působení v pořadu Den D, který před lety vysílala Česká televize, je Ondřej Bartoš jedním z nich.

Reklama

Televizní mašinerie je prý šílená, ale může být i nápomocná. „Nemůžu zapírat, mé působení v televizi nám pomohlo sesbírat peníze do prvního fondu,“ říká čtyřicetiletý investor a partner v Credo Ventures.

Den D je však historií a investorům z Creda se daří náramně i bez televize. Úspěšně exitovali podíly ve firmách Cognitive Security či Apiary a otevřeli také pobočku v Silicon Valley.

Reklama

„Celá řada našich firem má v Bay Area zákazníky, potenciální partnery nebo potenciální investory. Dávalo nám proto smysl pro ně postavit most,“ vysvětluje Bartoš ve třetím dílu ze série Forbes investor podcastů.

Ohledně kopírování kalifornského technologického úspěchu v Evropě ale zůstává skeptický. „Silicon Valley se nemůže zrodit tak, že se nějaká vláda rozhodne, že ho vybuduje. Muselo by někde vzniknout podobně silné centrum, kde se sdruží dostatek mimořádně úspěšných projektů, firem a lidí… Ale já na to spíš nevěřím.“

Jaký startup z portfolia Credo Ventures má nyní nejlépe našlápnuto? Kteří investoři jsou Ondřejovou inspirací? A proč by neinvestoval přímo v Silicon Valley? Nejen to si poslechněte v našem podcastu.

Reklama
Reklama