Od Františka Bostla jsme mnoho let mohli v médiích číst či poslouchat jeho analýzy o tom, do jakých firem investovat na burzách či jak, a hlavně kde nejlépe řešit své osobní finance. To dnes neplatí. Post hlavního ekonoma investiční společnosti Colosseum i online srovnávače pro finanční produkty Chytrý Honza už nezastává.

Sedmadvacetiletý ekonom se nově věnuje svému projektu Starteepo, ve kterém chce využít své zkušenosti z finančních trhů. Pomáhá malým a středním firmám dostat se na trh Start Burzy cenných papírů Praha a také rozjíždí nový investiční fond, kterému dodává přívlastek etický.

„Myslím že smart money fungují v jednom z deseti případů, to jsem možná ještě optimista. Záleží ale firma od firmy,“ říká mimo jiné Bostl v dalším dílu ze série Forbes Investor podcastů.

Proč si František Bostl myslí, že smart money ve většině případů nefungují? V čem je pro malé a střední firmy výhodné být na burze? A jak složité je vaši firmu na burzu dostat a jaké náklady a jakou byrokracii celý proces přináší?  To vše se dozvíte v následujícím podcastu.