Soňu Červenou jsme vám představili v listopadovém Forbesu, který je právě na stáncích. Příběh této fascinující ženy je příběhem jednoho století.

Její první angažmá bylo u Voskovce a Wericha. Sny o Národním divadle jí ale zničil komunistický převrat, její rodinný původ a emigrace. Stala se světovou hvězdou. Když se však po půlstoletí vrátila do vlasti, takřka nikdo ji tu neznal. Dnes, ve svých devadesáti dvou letech, je Soňa Červená opět na vrcholu.

V rozhovoru pro Forbes mluví o mrazu, který přichází z Hradu, o pokoře, ješitnosti i velkém omylu Václava Havla. A také o filmu Červená, který natočila s Olgou Sommerovou.

„Olga stvořila krásný film. Není to film o Soně Červené. Je to důležitý dokument o celém dvacátém století, které nás všechny poznamenalo,“ říká v rozhovoru pro Forbes paní Soňa.

Film Červená měl v kinech premiéru teprve v září a hned v říjnu vyhrál na mezinárodním festivalu Zlatá Praha hlavní cenu Grand Prix Golden Prague. Obstál v konkurenci 72 filmů z 16 zemí světa. Není divu. Je to dechberoucí film.

Díky exkluzivní spolupráci Forbesu a DAFilms vám nyní můžeme film Červená mimořádně nabídnout k zhlédnutí online za 108 Kč. Přejeme vám skvělou podívanou. Hluboký zážitek je předem zaručen.